Studio

Tak trochu jiné bydlení v Libni

Tak trochu jiné bydlení v Libni
13.10.2020

Možná to tak vypadá, ale pražské developerské projekty nerostou jako houby po dešti. Zkuste dnes sehnat nový byt, navíc dle vašeho gusta, a nečekat na nastěhování dva i více let. Bydlení, které už získává své jasné kontury a bude připraveno ke kolaudaci v příštím roce vyrůstá v Libni na Čertově vršku. A i když z jeho terasy máte Prahu jako na dlani, privátnější místo pro život byste těžko hledali.

Libeň je místo plné kontrastů. Specifická atmosféra zapadlých vesnických zákoutí, industriálních památek a prvorepublikových vilových čtvrtí již učarovala nejednomu z libeňských patriotů. Zelení zarostlé kopce dávají zapomenout na ruch města a nabízí dechberoucí výhledy na pražská panoramata. Najdete tu vše, co k životu potřebujete. Pěšky jste za chvíli v kavárně, ve škole, ale i na tenise nebo, když je potřeba, u doktora.

Bydlení v soukromí a zeleni   

K místu, kde dnes majestátně vyhlížejí rodinné vily, se váže řada příběhů i zajímavých historických událostí. Možná proto, ale také díky tomu, že odtud můžete vychutnávat jedinečné západy slunce, ohromí Čertův vršek svou sílou i poetičností. Nově vznikající třípatrové domy svým charakterem přirozeně navazují na okolní vilovou zástavbu. Navíc ale nabízí moderní bydlení ve vysokém standardu kvality i udržitelnosti. Jejich umístění na konci slepé ulice garantuje plné soukromí, které je tu dále zajištěno instalovaným bezpečnostním systémem. Tady bude platit, že domov znamená bezpečí.

Čertův vršek není klasickým investorským projektem, tady se má bydlet „ve svém“. Rodinnému bydlení nahrává i skladba bytů. Najdete zde prostorné byty 5+kk o rozloze více než 120 m2 rozprostírající se přes celé patro, nejvyšší podíl pak tvoří dobře navržené třípokojové byty s velkým balkónem. Hlavním benefitem Čertova vršku jsou kromě výhledů velkorysé dispozice, ale také top materiály a množství moderních udržitelných technologií. Byty jsou navrženy tak, aby v každém pokoji bylo dostatek denního světla, a aby obyvatelé měli v průběhu roku vždy ten správný tepelný komfort.

Ekologie až na prvním místě

Čertův vršek je bez nadsázky jedním z nejudržitelnějších bytových domů u nás. V pořadí druhý dům z dílny Skanska bude disponovat systémem hospodaření s šedou vodu. To znamená, že voda z koupelen, konkrétně z umyvadel, van a sprch, může být po zachycení a přečištění opětovně využívána pro splachování toalet. Unikátní systém tak ušetří nejen peněženky svých obyvatel, ale hlavně životní prostředí.

Své prvenství si Čertův vršek navždy udrží díky využití recyklovaného betonu, tzv. Rebetongu. Patentovaný vynález, který Skanska exkluzivně jako první na trhu používá, zde nahradil zhruba pětinu klasického betonu. Kvalitou je s ním Rebetong víc než srovnatelný a plní nejpřísnější kritéria betonářských norem. Recyklovaný beton využívá betonovou a cihelnou drť, která plně nahrazuje přírodní kámen. Navíc je recyklovatelný, a zaručuje tak nekonečný životní materiálový cyklus.

Investor Skanska usiluje v případě Čertova vršku o získání prestižní mezinárodní certifikace udržitelného stavění BREEAM na úrovni Very Good.

Foto: Archiv

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.