Osobnosti

Tři otázky pro Richarda Morávka, majitele developerské skupiny Redstone

Tři otázky pro Richarda Morávka, majitele developerské skupiny Redstone
25.11.2021

Zeptali jsme se Richarda Morávka, majitele developerské skupiny Redstone, na tři otázky.

1. V portfoliu máte developerské projekty v celkové hodnotě 25 miliard korun. Co aktuálně nabízíte potenciálním klientům?

V září jsme dokončili výstavbu kancelářské budovy Envelopa Office Center v Olomouci. Více než dvě třetiny kapacity už znají své nájemce, stále jsou však k dispozici volné prostory. Budova je provedena v nejvyšším standardu, interiéry připravujeme na míru. Přes prosklenou fasádu se otevírají působivé pohledy na historické jádro města. V rozsáhlém atriu, jehož reprezentativní atmosféru vytváří dlažba z kamene Patagonia, unikátní světlík a osvětlení od slavného studia Lasvit, nabízí své služby Bistro Paulus, moderní gastronomický koncept  michelinského šéfkuchaře. Jsme ve finiši projektu, který nás zaměstnával celý poslední rok. Budovu už zanedlouho provoní káva a v kancelářích zavládne pracovní ruch.

2. Znamená pro vás ukončení jednoho projektu příležitost pro odpočinek, nebo se už chystáte oslovit klienty další nabídkou?

Na odpočinek nebude čas. V prosinci spustíme prodej bytů v rámci první etapy rezidenčního projektu Šantovka Living. V jedinečné lokalitě v srdci Olomouce už začaly stavební práce. Na poloostrově lemovaném vodními toky vznikne postupně dvanáct bytových domů s podzemním parkováním. Nabídneme bytové jednotky různých velikostí s vysokým standardem provedení. Důraz klademe na energetickou úspornost a nízké provozní náklady, což v dnešní době  investor jistě ocení. Vytápění a ohřev vody zajistí soustava geotermálních vrtů s tepelnými čerpadly, podlahové topení lze rozšířit i o stropní chlazení. To vše nabídneme kousek od historického jádra města, v místě, ze kterého je vše důležité v Olomouci v docházkové vzdálenosti.

3. Vaším cílem je přinést na trh komplexní developerské portfolio. Co do něj zařadíte v budoucnu?

Pro zájemce o kapacity pro průmysl a logistiku jsme začali budovat supermoderní zónu East Park Olomouc se strategickou polohou na okraji města při dálniční síti. V příštím roce odstartujeme pro retailové klienty výstavbu druhé etapy úspěšné Galerie Šantovka, která už dnes patří k největším obchodně-společenským centrům v ČR. Přineseme nejen nové obchody a služby, zaměříme se i na kulturu, volný čas, moderní životní styl či zábavné vzdělávání. V Pardubicích připravujeme naproti nádražní budově obchodně-společenské centrum Galerie Pernerka, které má stejně jako olomoucká Šantovka ambici být lídrem retailu v kraji. Zájemci o obchodní příležitosti v rámci všech těchto projektů se nám mohou ozývat už dnes.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.