Architektura & Design

V Plzni Skvrňanech roste areál s novými byty

V Plzni Skvrňanech roste areál s novými byty
13.7.2021

Nové bydlení ve Skvrňanech vznikne do konce příštího roku v sousedství ulice Vojanova. Nabídne více než 200 bytů ve velikosti od 1+kk do 4+kk.

Urbanistický koncept projektu Bydlení Skvrňany sestává ze sedmi samostatných objektů, v suterénu propojených podzemním parkovištěm. Domy jsou umístěny kolem centrálního zeleného parku, které tvoří jádro celého souboru. Koncept doplňuje obslužná komunikace a systém technického vybavení.

Modulový systém bytů umožňuje variabilní využití

Koncepčně se jedná o tři dvojice bytových domů, umístěných s orientací bytových jednotek západ / východ, doplněných atypicky řešeným sedmým bytovým domem. Poloha obytných místností je řešena s ohledem na světové strany tak, aby bylo zajištěno proslunění všech obytných místností jednotlivých bytových jednotek slunečním světlem. Balkony jsou orientovány zejména vnitřního zeleného parku.

Dispozice bytů nabízejí rozličnou škálu velikostních kategorií s větším podílem dvoupokojových bytů v typických podlaží. Velké byty jsou situovány zejména ve vyšších podlažích. Díky pružnému systému modulového spojení bytů je však možné nalézt velkorysé byty také v podlažích nižších.

Standard Chytrého bydlení Trigema

Jednotlivé byty budou vycházet z osvědčeného konceptu Chytrého bydlení společnosti Trigema. Budou zde proto také tepelněizolační okna s trojskly nebo možnost přípravy modulového systému bydlení. Díky tomu se budou moci některé jednotky spojovat, či naopak rozdělovat. Ceny bytů začínají na zhruba 2,7 milionech korun. První majitelé by se sem měli nastěhovat ještě před vánočními svátky roku 2022.   

Relaxační zóna v centrálním parku s perfektní dostupností projektu

V areálu vznikne centrální park s dětským hřištěm a zelení. Samozřejmostí bude také více než 130 parkovacích míst v podzemních garážích a 100 na povrchu. Část z nich bude vyhrazena návštěvám a dalším hostům.

Místo, kde stavba právě začíná, najdete u konečné tramvajové zastávky Skvrňany v městském obvodu Plzeň 3. Tramvají se do centra rezidenti dostanou zhruba do 11 minut. Autem pak do 8 minut. Díky blízké silniční spojce Regensburská, na kterou v blízké budoucnosti naváže připravovaný Městský (západní) obchvat Plzně, se navíc zrychlí cesta na severní předměstí nebo směr Karlovy Vary a Žatec.

Investorem a stavebníkem Bydlení Skvrňany je společnost Trigema. Ta již v západočeské metropoli úspěšně zrealizovala a vyprodala dva bytové projekty – bytový areál v ulici Kollárova a rezidenční projekt V Zahrádkách. „Po bytových areálech Kollárova a V Zahrádkách to bude už náš třetí projekt, který v Plzni realizujeme. Věříme, že stejně jako u obou předchozích bude valná většina bytů obsazena ještě předtím, než stavbu dokončíme,“ říká Petr Pospíšil, obchodní ředitel společnosti Trigema.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.