Strategie

Victoria Košíře: Ve středu zelené Prahy

Victoria Košíře: Ve středu zelené Prahy
Estate.cz Estate.cz, 18.4.2019

Hledáte klidné bydlení uprostřed zelené oázy a přitom na dosah centra hlavního města? Architekti tyto dva atributy dokázali spojit a vytvořili unikátní a urbanisticky zdařilý projekt Victoria Košíře.

Na úpatí vrchu Vidoule vyrostl projekt s názvem Victoria Košíře, který zaujme kvalitní architekturou a urbanisticky promyšleným řešením tří vzájemně propojených bytových objektů. Ty nabídnou celkem 76 bytů, od malometrážních bytů a bytů s dispozicemi 1 + kk, jež představují bezpečnou investici, až po velkorysé 4 + kk pro rodiny, kteří hledají bydlení v klidné rezidenční čtvrti. Lokalita v blízkosti Motolského potoka skýtá idylické bydlení ve čtvrti s podmanivou atmosférou, zároveň však nabízí také kompletní občanskou vybavenost a snadnou dostupnost do centra metropole. V bezprostřední blízkosti se nacházejí parky Klamovka, Cibulka a Kavalírka a přírodní památky Vidoule a Skalka, díky kterým se Košířům ne nadarmo přezdívá „plíce Prahy“.

Čtvrť s nezaměnitelným koloritem
Cílem architektů bylo nenarušit stávajícího genia loci historických Košíř, které byly až do poloviny devatenáctého století vesnicí obklopenou vinicemi. Ve dvacátých letech minulého století se poklidná čtvrť začala rychle měnit a rozvíjet a na malebných a slunných svazích se začaly rozrůstat vilové kolonie, na které později navázala činžovní zástavba podél Plzeňské ulice. V okolí projektu Victoria Košíře tak převažuje starší, kvalitní zástavba nízkopodlažních domů, které v posledních letech doplnilo několik moderních projektů menšího měřítka.  

Projekt respektující okolí
Tři vzájemně propojené objekty projektu Victoria Košíře jsou citlivě zasazeny do stávajícího prostředí a doplňují původní blokovou zástavbu tak, že mezi nimi vzniká prostor pro soukromé zahrádky. Architektům se také podařilo přičlenit téměř všem bytům předzahrádku, balkón, nebo obytnou terasu, což projekt tvoří jedinečným. Uliční průčelí se vyznačují čistým architektonickým provedením, jsou citlivě hmotově členěna a doplněna celoprosklenými moderními balkóny či lodžiemi. Zvláštní pozornost byla věnována promyšlení dispozičního uspořádání bytů pro maximální funkčnost, účelnost a pohodlí budoucích majitelů. Interiéry budou provedeny ve vysoké kvalitě provedení a vyšším standardu zařizovacích prvků, což je u projektů od společnosti Real-Treuhand Reality samozřejmostí.

Estate.cz

Estate.cz

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.