Architektura & Design

Vlnění: Designová lavička Manta v interiérové verzi

Vlnění: Designová lavička Manta v interiérové verzi
12.4.2021

Multifunkční lavička Manta pro mmcité vznikla jako netradiční prvek do veřejného venkovního prostoru. Její ladné křivky a estetické ztvárnění od designérky Lucie Koldové ji však předpověděly použití mnohem širší. Elegantní pohyb rejnoka se vepsal do nové, interiérové verze z ohýbané překližky.

Manta poutá pozornost jako krásný solitér i svěží řešení pro kombinaci práce a odpočinku. Svým tvarem kopíruje pohyb imaginárních vln, ztělesňujících pracovní flow, tvar však zároveň poskytuje dostatečný komfort pro čtení knihy nebo vychutnání kávy. Přechod z jedné horizontální roviny do druhé vytváří multifunkční plochy, které ve vzájemné kombinaci tvoří komplexní minimalistický objekt, plnící roli stolku, lavičky, či pracovní desky. Unikátnost nové Manty umocňuje právě použitý materiál.

„Již u první skici jsem si přála navrhnout produkt, který bude všestranný a bude pružně reagovat na potřeby dnešní doby,“ vysvětluje Koldová a dodává: „Ráda kombinuji materiály a objevuji jejich možnosti, to mě přivedlo na myšlenku použít ohýbanou překližku také pro Mantu. Překližka jí velmi sluší a kovovou konstrukci celkově změkčuje, stává se z ní příjemné sezení v jakékoli prostředí.“ 

S Mantou lze vytvořit soukromou oázu odpočinku téměř kdekoliv - poskytuje prostor pro soustředění i relaxaci. Tělo tvoří plát z ohýbané překližky spočívající na subtilní ocelové konstrukci. Jejich vzájemná harmonie může být umocněna výběrem barevné kombinace. Přírodní dubový dekor je impregnován olejem pro zachování přirozeného vzhledu. Vzhledem k jedinečnému charakteru a kresbě dřeva je každý kus originál. Barevné varianty vznikají mořením či lakovaním dle požadavků zákazníka. Díky inovativnímu přístupu ve výrobě navíc stačí pro všechny tvary překližky pouze jedna forma.

O tom, že se Manta líbí odborné veřejnosti, svědčí ocenění Red Dot Design Award 2020 a EDIDA – Elle Decoration Awards 2020 i vítězství Lucie Koldové v soutěži Czech Grand Design za rok 2019.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.