Byznys & Reality

Zahraniční nemovitosti: Úspěchy českých developerů i výprodej hotelů ve Španělsku

Zahraniční nemovitosti: Úspěchy českých developerů i výprodej hotelů ve Španělsku
1.3.2021

Co nového se děje v oblasti zahraničních nemovitostí a jak se daří českým developerům?

Finep úspěšně prodává v zahraničí

Společnost Finep jako jeden z mála pražských developerů zkouší štěstí mimo hlavní město či v zahraničí, konkrétně na Slovensku a v Mongolsku. U východního souseda firma letos dokončila projekt Premiére v Bratislavě. Do poloviny prosince v hlavním městě Slovenska prodala 118 bytů. V mongolském Erdenetu Finep dokončila a prodala 565 bytů v šesti etapách nové bytové čtvrti. V různé fázi výstavby tam má dalších více než 200 jednotek.

Španělský výprodej hotelů

Na realitním trhu ve Španělsku v posledních měsících dramaticky narostla nabídka hotelů k mání. Kvůli koronakrizi řada majitelů krachuje a nemovitostí se zbavuje často pod cenou. Většina nabízených ubytovacích zařízení se nachází v turisticky atraktivních oblastech země. Na Baleárských ostrovech se počet prodávaných hotelů v uvedeném období zvýšil o 84 procent, v Andalusii stoupl o 45 procent. V celé zemi hledalo v říjnu nového majitele 557 hotelů.

UDI Group staví ve Varšavě

Česká developerská společnost UDI Group zahajuje v polském hlavním městě výstavbu téměř 1000 bytů za více než 2,5 miliardy korun. Projekt má nahradit zanedbaný brownfield po továrně na traktory Ursus vedle stanice rychlodráhy. Staví pro českou firmu polské zastoupení nadnárodního stavebního holdingu Hochtief. Na pozemku vznikne sedm bytových domů. První etapa projektu, která nabídne 114 bytů, by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2022. Součástí projektu bude i rozsáhlý park.

Immofinanz nakupuje ve střední Evropě

Realitní skupina Immofinanz si vyhlédla další nákupní parky v Rakousku, Srbsku, Chorvatsku a také České republice. Šest plně pronajatých nákupních parků v Srbsku a České republice s přibližně 43 tisíci metry obchodních ploch skupina koupila od belgického investora Mitiska REIM za blíže neupřesněnou cenu. Všechny nákupní parky se zařadí do sítě Stop Shop, která už nyní zahrnovala 98 lokalit s celkem 720 tisíci metry ploch v devíti zemích střední Evropy s účetní hodnotou zhruba jedné miliardy eur.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.