Lifestyle

Zanzibar i Francie: Unikátní ekologické destinace, které si zamilujete

Zanzibar i Francie: Unikátní ekologické destinace, které si zamilujete
17.2.2021

Ať už plánujete dovolenou nebo ještě vyčkáváte na lepší příležitost, inspirujte se dechberoucími destinacemi, které dbají na okolní prostředí. Vinice ve Francii i resort v Dominikánské republice - našli jsme ideální destinaci pro každého.

Splynutí s přírodou

S myšlenkou regenerace těla i duše vznikl přírodní boutique hotel Natura Cabana v Dominikánské republice. Skrytá lokalita přímo u moře, avšak ve městě Cabarete, slibuje dokonalé splynutí s okolím díky dvanácti bungalovům z přírodních materiálů. Střecha z palmových listů chrání interiér ze dřeva, kamenů, ale i mušlí a rovnováhu energií zaručuje design podle feng šui. Příroda je hlavním konceptem hotelu a koexistují s ní i obě restaurace, které vaří ze surovin z vlastní organické zahrady. Attabeyra Spa se zaměřuje na uvolnění smyslů během masáží, zábalů, tělových peelingů či pleťových procedur a další cesta pak vede do hotelového yoga temple, kde se můžete oddat lekci jógy či meditaci. 

Na vinici

Vskutku odpočinkový zážitek vás čeká ve francouzské oblasti Champagne, kde se nachází resort Cottages Antoinette. Ekologický projekt zaujímá tři dvoupatrové útulné chaty ve tvaru kvádrů s francouzskými okny. Rezidence stojí přímo na vinici, a poskytuje tak dechberoucí výhled na legendární vinařskou oblast. Všechny domky jsou postaveny ze dřeva, které zaručuje ochranu a udržitelnost životního prostředí, čemuž napovídá i samotná lokalita u přírodního národního parku v Remešském pohoří. Samozřejmostí je také organické a biodynamické šampaňské. 

Ostrovní ekosystém

Resort Chapwani náležící k Zanzibaru je ve skutečnosti privátní ostrov, jehož majitelé se zavázali k ochraně životního prostředí, aby co nejvíce rozvinuli potenciál přírodní scenérie s typickou faunou a flórou. Ostrov je tedy zaměřený na ekoturismus, přičemž o samotný eko status se zasloužil fotovoltaický systém resortu. Vila i chaty u moře mají vlastní solární systém, který zajišťuje ohřev vody, a bazén je napuštěný mořskou vodou. Zatoužíte-li po čisté relaxaci, vyzkoušejte masáž na pláži při východu nebo západu slunce.  

Text: Lenka Komrsková Foto: archiv 

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.