Architektura & Design

Žebříček 2020: 10 nejdražších nemovitostí s výhledem na jezero na světě

Žebříček 2020: 10 nejdražších nemovitostí s výhledem na jezero na světě
18.8.2020

Engel & Völkers prezentuje deset exkluzivních objektů u jezer na světě. Nejdražší rezidenční nemovitost u jezera Austin v Texasu stojí 34,5 milionů EUR.

Hamburg

Nejvyšší cena za vilu s polohou u jezera je v Texasu, u jezera Austin, v hodnotě 34,5 milionů EUR. Tato je prezentována v žebříčku Top 10 nemovitostí u jezer po celém světě, které Engel & Völkers nyní publikuje. Kromě evropských jezer jsou zahrnuty také nemovitosti v regionech USA a Kanadě a přitahují kupující, kteří umí ocenit tuto rekreační a odpočinkovou hodnotu. „Jsme potěšeni, že můžeme v tomto žebříčku představit našich Top 10 mezinárodních rezidenčních nemovitostí u jezer,“ vysvětluje Sven Odia, generální ředitel společnosti Engel & Völkers AG. Databáze žebříčku je tvořena maximálními cenami rezidenčních nemovitostí u jezer, které Engel & Völkers v současné době na trhu nabízí.

Nejvyšší ceny: USA, Francie a Švýcarsko tvoří Top 3

S nabídkovou cenou 34,5 milionů EUR je nemovitost „Willow Beach“ u jezera Austin v Texasu číslo 1 v žebříčku. Ve francouzském regionu Var je zprostředkována luxusní nemovitost „Chateau du Haut Verdon“, která byla postavena v roce 1021 a nabízí jedinečný výhled na jezero Sainte-Croix. Tato nemovitost s maximální cenou 15,5 milionu EUR zaujímá druhé místo v žebříčku. Vila ve švýcarském Ticinu nazývaná jako „“Pearl of Collina d’Oro” se v mezinárodním srovnání řadí na třetí místo s nejvyšší požadovanou cenou 12 milionů EUR.

Na čtvrtém místě je rozlehlý „Aspen Springs Drive“ v Park City, který má soukromé jezero a je nabízen za cenu 11 milionů EUR. Páté místo obsadil „St. Anton Way“ v kanadské provincii Whistler Blackcomb s cenou 10,9 milionů EUR. Jezerní oblast v Ticinu obsadila i šesté místo v žebříčku: vila ve švýcarském městě Montagnola je na prodej za 9,3 milionu EUR.

Další prestižní nemovitost lze zakoupit u jezera Como za 8,5 milionů EUR (sedmé místo v žebříčku). „Villa Argegno“ v Cernobbio poskytuje exkluzivní panoramatický výhled na jezero a také dostatečné soukromí. V dalším italském městě Verbania se nachází u jezera Maggiore s nabídkovou cenou 8 milionů EUR „Villa il Leoncino“, což ji zajistilo osmé místo v mezinárodním srovnání.

Idylická rezidence v kanadském Quebecu u jezera Tremblant se prodává za 6,9 milionů EUR a umístila se tak na devátém místě. Rakousko ukončuje tento žebříček Top 10 nemovitostí v jezerních oblastech s objektem nacházejícím se u jezera Wörthersee za cenu 4,7 milionů EUR.

Výhled: Poptávka po exkluzivních druhých domech na vzestupu

"Poptávka po rezidenci v rekreačních oblastech, jako jsou jezerní oblasti, roste, zejména v luxusním segmentu“, říká Sven Odia. K tomu přispěla i převládající „korona-krize“, která se odráží v dialogu s potenciálními kupci: Kromě touhy žít v přírodě hrají stále důležitější roli faktory, jako jsou bezpečnost, pohodlí a luxusní atributy vybavení. Celosvětově došlo k nárůstu cen nemovitostí, které mohou sloužit jako bezpečné ústraní. „Očekáváme, že ceny luxusního trhu s nemovitostmi v nadcházejících letech porostou. Faktory jako exponovaná místa blízká přírodě, stejně tak jedinečná odlehlá místa se setkávají s pozitivní zpětnou vazbou od kupujících, “vysvětluje Sven Odia na závěr.

Žebříček Top 10 nemovitostí u jezer na světě

Zdroj: Engel & Völkers, data shromážděna v 07/2020

 1. USA, Texas, Lake Austin, “Willow Beach”,

  34.5 mil. EUR (approx. 38.9 mil. USD)

 2. France, Var, Lac de Sainte-Croix, “Château du Haut Verdon”,

  15.5 mil. EUR

 3. Switzerland, Ticino, Montagnola, “Pearl of Collina d’Oro”,

  12.0 mil. EUR (approx. 12.8 mil. CHF)

 4. USA, Utah, Park City, “Aspen Springs Drive”,

  11.0 mil. EUR (approx. 12.5 mil. USD)

 5. Canada, Whistler, Blackcomb, “St Anton Way”,

  10.9 mil. EUR (approx. 16.8 mil. CAD)

 6. Switzerland, Ticino, Montagnola, “Villa Montagnola”,

  9.3 mil. EUR (approx. 9.9 mil. CHF)

 7. Italy, Cernobbio, Lake Como, “Villa Argegno”,

  8.5 mil. EUR

 8. Italy, Verbania, Lake Maggiore, “Villa il Leoncino”,

  8.0 mil. EUR

 9. Canada, Quebec, Bord du Lac Tremblant, “Chemin Desmarais”,

  6.9 mil. EUR (approx. 10.5 mil. CAD)

 10. Austria, Carinthia, Lake Wörth, “Villa am Wörthersee”,

  4.7 mil. EUR

* Základem jsou objekty v jezerních oblastech nabízené a zprostředkované v roce 2020 skupinou Engel & Völkers. Hodnocení zohledňuje nejvyšší ceny rezidenčních nemovitostí v zemích, kde je realitní společnost zastoupena. Všechny ceny, které jsou v žebříčku rovněž uvedeny v národních měnách CH, USD a CAD, byly pro účely srovnatelnosti přepočteny na eura na základě aktuálního směnného kurzu v době zveřejnění.

Copyright: Engel & Völkers Austin
 
Rezidence „Willow Beach“ na jezeře Austin v Texasu má více než sedm ložnic a osm koupelen. Je zde hlavní dům a dům pro hosty propojený mostem. Rozsáhlá nemovitost je ve tvaru poloostrova se spoustou míst k odpočinku a luxusního pohodlí. Oceněný design, přírodní materiály, jako je brazilské dřevo Ipê nebo ručně vybraný italský vápenec, činí z této rezidence moderní mistrovské dílo.

Požadovaná cena: 34,5 milionů EUR (přibližně 38,9 milionů USD)

(Copyright: Engel & Völkers Lugano)

„Pearl of Collina d ́Oro“ je nádherná vila zasazená do zeleně Montagnola, Ticino. Tato moderní rezidence se kromě šesti ložnic, osmi koupelen a několika velkých teras může pochlubit také vlastním soukromým lázeňským areálem se saunou a nekonečným bazénem. Obytné interiéry mají celkovou rozlohu 440 metrů čtverečních, z nichž mnohé poskytují jedinečný výhled na Luganské jezero. K dalším zvláštnostem této výjimečné vily patří prvotřídní interiérové úpravy, široká okna otevírající panoramatický výhled a nejmodernější vybavení.

Požadovaná cena: 12 milionů EUR (přibližně 12,8 milionů CHF).

(Copyright: Engel & Völkers Cernobbio)

Villa Argegno byla postavena v 60. letech 20. století a je rozsáhle zrekonstruována. Nachází se na jezeře Como na západ od regionu mezi Como a Menaggio. Poskytuje téměř 740 metrů čtverečních obytného prostoru, je umístěn na třech podlažích a nabízí čtyři ložnice a koupelny. Zahrada nabízí dostatek soukromí a vede k privátnímu molu s přímým přístupem k jezeru. Vrcholem jsou velká okna, italská dlažba a rozlehlé terasy, které vytvářejí středomořské prostředí.

Požadovaná cena: 8,5 milionů EUR

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.