Studio

Žižkovské pavlače: Bydlení s příběhem navazující na historii

Žižkovské pavlače: Bydlení s příběhem navazující na historii
14.10.2020

Nový developerský projekt společnosti Moravská stavební - INVEST je tvořen souborem několika bytových domů, které zaujmou nejen svou propracovanou unikátní architekturou, ale také ohleduplností a šetrností k přírodě i schopností zapadnout do stávající zástavby klasických přažských činžovních domů postavených počátkem 20. století. Osmipodlažní rezidenční komplex na pražském Žižkově nabídne 141 bytů a ateliérů s lodžiemi a terasami. Součástí komplexu budou i retailové prostory umístěné převážně v přízemí a podzemní část domu je vyhrazena pro parkování.

Respekt k přírodě i moderní historie 

Vznikne tak Jedinečný komplex několika bytových domů bude přirozeně respektovat ráz stávající zástavby a zároveň ji obohatí o moderní stavební technologie. Obyvatelé tak dozajista ocení ekologické a energeticky šetrné řešení stavby.Žižkovské pavlače v sobě snoubí krásu historické a moderní architektury. V projektu byly citlivě zachovány původní historické budovy, které byly doplněny o aktuální stavební technologie. Propracovaná architektura projektu potěší milovníky rozmanitých architektonických stylů.

V centru za pár minut

Pražská lokalita Žižkov spojuje tradice, ruch velkoměsta, ale také klid, v podobě dostatečné zeleně významných pražských parků. Lokalita Prahy 3 disponuje výbornou dopravní dostupností. Autobusem či tramvají se obyvatelé dostanou na metro i do centra během deseti minut. Zároveň se nemusejí vzdávat zeleně, protože na Žižkově se nachází řada krásných parků, jako je Parukářka, Mahlerovy a Riegrovy sady. Pohledem na jeden z nich, park Vítkov, se mohou rezidenti kochat přímo z oken svého bytu. Své bohaté zastoupení zde má také kulinářská a kulturní scéna. Na své si tak přijde opravdu každý.

Bydlení pro všechny 

Žižkovské pavlače jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi, ale i mladé páry nebo lidi, kteří se v životě soustředí především na práci a chtějí bydlet blízko centra města. Jen pár kroků od domu se nachází cyklostezka, která vznikla díky revitalizaci dříve prašné železnice. Nedaleko se nachází školy i školky. Své využití tu najdou i sportovci, kteří tu mají k dispozici řadu sportovních a fitness center, tenisové kurty, plavecké bazény, sportovní areály Pražačka a Olšanka. Byty v rezidenčním projektu Žižkovské pavlače nadchnou milovníky města i přírody.

Developerská společnost Moravská stavební - INVEST stojí mimo jiné i za projekty Byty Dělnická, nabízející nové bydlení v rezidenčním komplexu v pražských Holešovicích, Karolína Plazza 2 navazující na projekt “Karolína Plazza 1“, jehož kolaudace proběhla na jaře roku 2018 a Domy Malvazinky, které zaujme nejen spojením naprostého soukromí v klidu a zeleni, ale i blízkostí centra města.

Foto: Archiv

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.