Bubeneč

O lokalitě

Blízko do největšího parku v Praze a metrem i do centra metropole. Bubeneč rozkládající se mezi Letnou, Hradčany a Dejvicemi je oblíbenou rezidenční čtvrtí se specifickou městskou zástavbou. Klid a dostupnost přírody doplňuje sousedský společenský život a současná kavárenská kultura.

Dnešní Bubeneč, které se dříve říkalo Přední Ovenec, byla ještě do konce 19. století převážně zemědělskou oblastí. Mezi lety 1904 a 1922 dostala status města, poté byla připojena k Praze.

Bubeneč je městská čtvrť na levém břehu Vltavy. Součástí katastru Bubenče je i celý Císařský ostrov, Stromovka a Výstaviště. Patří sem i fotbalový stadion Sparty a část Vítězného náměstí. Čtvrť je tedy obklopena nejenom obrovskými plochami zeleně a Vltavou, ale i důležitými kulturními a společenskými místy včetně zmíněného stadionu, Výstaviště nebo Pražského hradu, který je také velmi blízko. Všechny tyto instituce nabízejí celoroční i sezonní kulturní a společenská vyžití.

Většina zástavby v Bubenči byla zbudovaná od konce 19. století do konce třicátých let století 20. Romantická architektura historizujících slohů se střídá s modernou dvacátých let či funkcionalismem pozdější doby. Tato pražská čtvrť má také velmi specifický urbanismus. Tomu vévodí Vítězné náměstí na rozhraní Bubenče a Dejvic, kterému se přezdívá Kulaťák a který je velmi živou křižovatkou, kulturním i dopravní uzlem. Autorem jeho velkorysé urbanistické koncepce z roku 1920 je architekt Antonín Engel.

Na východ od něj se pak rozprostírá samotné srdce Bubenče. Síť ulic, kterou tvoří např. ulice Československé armády, Terronská nebo Dejvická, je zastavěna klasickými činžovními domy. Dnes se tato část stává postupně živou sousedskou čtvrtí s nově otevřenými restauracemi, bistry, kavárnami, které doplňují tradiční kulturní centra, jako např. Divadlo Semafor. Dále na západ pak narazíte opět na razantní změnu zástavby. Klasickou uliční síť střídá reprezentativní vilová čtvrť, která se během minulých let změnila v luxusní rezidenční, kancelářskou, kulturní a především diplomatickou oblast.

Dopravní dostupnost Bubenče je vynikající. Linka metra A jezdí na stanici Hradčanská, která je také tramvajovým i regionálním vlakovým uzlem. Ideální je i poloha zmíněného parku Stromovka, největšího pražského parku, z kterého se pak můžete lehce vydat na kole či pěšky směrem k Císařské louce a dále do Troje k pražské zoo, kde najdete celou řadu sportovních a volnočasových aktivit.

Kompletní popisek

Zajímavá místa

Restaurace a bary

 • Místo

  Místo

  Interiér stylové kavárny obložené dřevem v srdci Bubenče je dílem mladého architektonického studia Edit! Společně s pražírnou Doubleshot vytvořili poklidný podnik, kde si dáte jednu z nejlepších káv ve městě či ochutnáte domácí koláče a sendviče.

  Adresa

  Bubenečská 284/12
  Dejvice
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://mistoprovas.cz/

  Skrýt detail
 • Café Záhorsky

  Café Záhorsky

  Podle institutu bytového designu získal interiér kavárny Café Záhorsky ocenění interiér roku. Kavárna, bistro a pekařství. To vše najdete v krásném prostoru, kterému dominují svítidla v podobě lián od značky Flos a tapeta s dekorativními talíři. Ochutnejte skvělé polévky, steak nebo burger.

  Adresa

  Eliášova 279/1
  Dejvice
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://www.cafezahorsky.cz/

  Skrýt detail
 • Bistro á Table!

  Bistro á Table!

  Bistro á Table! je francouzské bistro, které nabízí neotřelou atmosféru a skvělá jídla připravovaná s láskou majitelem a kuchařem v jedné osobě-panem Jean-Charlesem Bergerem. Ochutnejte vynikající obědové menu, které se intuitivně připravuje každý den.

  Adresa

  Mařákova 276/10
  Dejvice
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  https://www.facebook.com/atablebistro/

  Skrýt detail
 • Avantgarde

  Avantgarde

  Stylový interiér, neotřelé menu a pozorný servis, to je restaurace Avantgarde. Známá architektka Bára Škorpilová zde vytvořila vzdušnou a odlehčenou restauraci, kde můžete začít snídaní, jednat při obědě, zakončit den gurmánskou večeří nebo pozvat přátele na degustací vín.

  Adresa

  PPF Gate
  Evropská 2690/17
  160 41 Praha 6
  Česko

  Web

  http://www.avantgarderestaurant.cz/

  Skrýt detail
 • Bruska

  Bruska

  Restaurace Bruska láká své zákazníky na pohodovou domácí a rodinnou atmosféru. Ideální místo na nedělní rodinný oběd či posezení s přáteli. Klasickou českou nabídku zapijete kvalitním plzeňským pivem.

  Adresa

  Dejvická 253/20
  Dejvice
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://www.restaurace-bruska.cz/

  Skrýt detail
 • Cesta časem

  Cesta časem

  Resturace Cesta časem poblíž Vítězného náměstí je jednou z provozoven konceptu Bernard Pub od stejnojmenného pivovaru. Tématika času se zde odráží také v interiéru, ve kterém najdete odkazy na staré hodinářské strojky a mechanismy.

  Adresa

  Na Kocínce 210/3
  Dejvice
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://www.cestacasem.cz/

  Skrýt detail
 • Mirellie

  Mirellie

  Do reatuarace Mirellie si zajděte na kreativní variace na oblíbená česká íjdla, mezinárodní kuchyni, gurmánské saláty a nejčerstvější mořské ryby a plody. Moderní minimalistický interiér nabízí příjemné kosmpolitní prostředí.

  Adresa

  Národní obrany 502/11
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://www.mirellie.cz/

  Skrýt detail
 • Bistro Santinka

  Bistro Santinka

  Moderní nekuřácké Bistro s nádechem francouzské ležernosti nabízející kvalitní chutné pokrmy a výtečná vína. Klademe důraz na přípravu výborné kávy. Interiér ozvláštněný dílem Jakuba Matušky aka Maskera. Od snídaně po večeři - vždy u nás najdete to správné. Samozřejmostí je silná a rychlá wifi. Ochutnejte náš vyhlášený tatarák dle receptu sesterské restaurace Na Kopci. Odneste si domů vína za cenu internetových e-shopů. Najdete nás kousek od Dejvického divadla, Technické knihovny či areálu dejvických vysokých škol - 5 minut od Metra Dejvická (A) na Náměstí Na Santince (BUS 131).

  Adresa

  Rezidence Na Santince
  Bechyňova
  160 00 Praha 6
  Česko

  Lokalita Bubeneč - Bistro Santinka

  Web

  http://www.santinka.cz/

  Skrýt detail

Kultura

 • Villa Pelé

  Villa Pelé

  Asi od roku 2015 funguje neorenesanční Villa Pellé jako výstavní prostor. Za tu dobu se zde uskutečnila řadu výstav a drobných festivalů a z vily se stalo výtvarné centrum Bubenče. Vystavovali zde takoví tvůrci jako Milan Cais, studio Dechem nebo Aleš Veselý. Kromě výstav se zde konají také tvůrčí dílny nebo další společenské akce.

  Adresa

  Pelléova 91/10
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  Skrýt detail
 • Arthouse Hejtmánek

  Arthouse Hejtmánek

  Aukční síň Arthouse Hejtmánek sídlí v překrásné staré usedlosti v Goetheho ulici. Jedná se o společný projekt manželů Hejtmánkových, velkých sběratelů a milovníků umění, kteří se rozhodli svůj život zasvětit své vášni. Rádi vás provedou svým královstvím plným starožitností a unikátních uměleckých předmětů.

  Adresa

  Goetheho 17/2
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  Skrýt detail
 • Divadlo Spejbla a Hurvínka

  Divadlo Spejbla a Hurvínka

  Divadlo Spejbla a Hurvínka založil jako první profesionální loutkovou scénu v Československu profesor Josef Skupa v Plzni roku 1930. Dnes sídlí tato kultovní scéna v Bubenči a nabízí každodenní představení této legendární komické loutkové skupiny.

  Adresa

  Dejvická 919/38
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://spejbl-hurvinek.cz/

  Skrýt detail
 • Divadlo Semafor

  Divadlo Semafor

  Kdo by neznal kultovní divadelní scénu Semafor, kterou v roce 1959 založili Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Aktuální sídlo divadla se nachází právě v Bubenči a nabízí divákům se na chvíli zastavit, zasnít se a zavzpomínat na staré časy. Zkušená skupina 40 herců hraje klasické hudební komedie, pantomima či kabarety.

  Web

  http://semafor.cz/

  Skrýt detail

Architektura

 • Skleněný palác

  Skleněný palác

  Skleněný palác nebo lidově “Skleňák” je jedno z vrcholných děl českého funkcionalismu, které v letech 1936-1937 postavil architekt Richard Podzemný. Zdařilý rezidenční palác tvoří čelo trojúhelníkovitého náměstí Svobody a vytváří tak svébytnou dominantu čtvrti.

  Adresa

  nám. Svobody 728/1
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Sklen%C4%9Bn%C3%BD_pal%C3%A1c

  Skrýt detail
 • Suchardova vila

  Suchardova vila

  Stavbu na rohovém pozemku nynějších ulic Slavíčkova a Suchardova, navrhl pro sochaře Stanislava Suchardu a jeho čtyřčlennou rodinu, architekt Jan Kotěra mezi lety 1904 až 1907. Vila je kulturní památkou a ve svých interiérech skrývá originální vybavení, které navrhl Kotěra v duchu dobové secese. Vila je občasně otevřena veřejnosti.

  Adresa

  Slavíčkova 248/6
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://stanislav-sucharda.cz/cs/suchardova-vila

  Skrýt detail
 • 12 Lofts

  12 Lofts

  Rezidenční projekt 12lofts je jedním z mála zajímavých současných developerských projektů v Praze. Autorem obytného souboru je uznávaný a renomovaný architekt John Eisler. Celek je tvořen třemi bytovými objekty, které vzájemně propojuje rozlehlé přízemní pódium.

  Adresa

  Ronalda Reagana 1
  160 00 Praha 6
  Česko

  Web

  http://www.12lofts.cz/

  Skrýt detail
 • Pravoslavný kostel

  Pravoslavný kostel

  I sovětská armáda v Praze nezanechala v době normalizace jenom špétné věci. Relativně zajímavou architekturou je válcovitý pavilon, postavený původně pro předvádění sovětských výrobků. Po mnoha dalších využití se z něj stal pravoslavný kostel, jehož architektem je Vratislav Růžička, který projektoval také protější ruskou školu v sedmdesátých letech.

  Adresa

  Sibiřské nám. 1054/10
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  Skrýt detail
 • Lannova vila

  Lannova vila

  Lannovu vilu si v Praze Bubenči nechal postavit významný podnikatel, mecenáš a sběratel umění Adalbert Lanna. Na projektu této monumentální a jedné z njeluxusněšíjch rezidencí v české architektuře vůbec spolupracoval architekt Ignác Ullmann a jeho švagr Antonín Barvitius, dva

  Adresa

  Pelléova 1/24
  Bubeneč
  160 00 Praha-Praha 6
  Česko

  Web

  http://www.vila-lanna.cz/

  Skrýt detail
Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.