Pražská nábřeží

O lokalitě

Neopakovatelný výhled a centrum Prahy i její společenské a kulturní život jako na dlani. To vše si budete užívat, pokud se rozhodnete pro bydlení v některém z honosných paláců na pražských nábřežích.

Samostatnou kapitolou pražských čtvrtí jsou jejich nábřeží, která mají v centru města výsadní reprezentativní postavení. Ať už je to na levém nebo pravém břehu Vltavy, některé části nábřeží patří k nejlepším rezidenčním lokalitám našeho hlavního města. A to nejenom díky kvalitní architektuře a fantastickému výhledu.

Pražská nábřeží, která se dají považovat z rezidenčního hlediska za lukrativní, se nacházejí především v centru města. Na pravém břehu řeky to je od jihu na sever Rašínovo nábřeží, Masarykovo nábřeží a Smetanovo nábřeží. Na druhé straně je to především dlouhé Janáčkovo nábřeží, které probíhá od Smíchova až na Malou Stranu. Obě poskytují neopakovatelné bydlení, většinou v působivých historických budovách a s bezprostředním kontaktem s živou atmosférou Vltavských břehů.

Rašínovo nábřeží, které začíná na Výtoni a končí u Tančícího domu je během letních měsíců jedním z nejrušnějších míst v Praze. Může za to revitalizace Vltavské náplavky, která již několik let ožívá prostřednictvím restaurací, kulturních akcí a dalších forem zábavy, které našly na břehu řeky své místo. Díky živé náplavce pak vznikají i v okolních ulicích nová místa s kvalitní gastronomií i designem. Bydlení na Rašínově nábřeží je tak ideálním pro mladé lidi, kteří chtějí být neustále v kontaktu s dynamickým volnočasovým ruchem.

Nábřeží Masarykovo a Smetanovo je už díky své poloze, situované do úplného centra Prahy, o poznání konzervativnější. Nabízí však neopakovatelné výhledy na Pražský hrad a obrovské kulturní možnosti. Národní divadlo, Výstavní síň Mánes, galerie v ikonickém Tančícím domě. To jsou jen některá kulturní lákadla, která na vás na pražských nábřežích čekají. Mezi Národním divadlem i výstavní síní Mánes pak bydlení ocení především milovníci architektury. Fascinující panorama Vltavského břehu je totiž lemované některými z nejpůsobivějších příkladů pražské secesní architektury. Mnohé zajímavosti pak nabízejí i ulice směrem na východ, kde najdete klidnou zástavbu a příjemnou sousedskou atmosféru v centru metropole.

O poznání klidnější je pak Janáčkovo nábřeží na levém břehu Vltavy. Z bytů se naskýtá úchvatný pohled na Nové Město a ulice lemující břeh řeky není zdaleka tak rušnou dopravní tepnou, jako je tomu na druhé straně. Naopak je lemována stromy a dá se z ní dostat i na přilehlý Dětský ostrov, který nabízí příjemné strávení volného času.

Ostatně Slovanský a Střelecký ostrov patří k nejpopulárnějším odpočinkovým místům Pražanů a poskytují netypické prostředí k relaxaci přímo na řece, s kterou souvisí i řada dalších relaxačních a sportovních aktivit.

Kompletní popisek
Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.