Průhonice

O lokalitě

Obec Průhonice se nachází v okrese Praha-západ ve Středočeském kraji, asi 15 km jihovýchodně od centra Prahy v těsném sousedství hranice hlavního města. Žijí zde necelé 3 tisíce obyvatel.

Sídlo, jehož historie se díky nedávným archeologickým nálezům, datuje až do 5. tisíciletí před naším letopočtem, je atraktivní rezidenční i turistickou destinací a patří mezi oblíbené výletní cíle i místa k bydlení na venkově v bezprostřední blízkosti Prahy.

V roce 1855 začaly moderní dějiny Průhonic. Jediná dcera místního hraběte Marie Antonie Gabriela se provdala za Arnošta Emanuela hraběte Silva-Tarouca, který se pustil do přebudovávání místního zámku ve stylu české novorenesance. V těchto letech započalo také budování místního parku, který měl být obrazem zušlechtěné české krajiny. Za tímto účelem skupoval hrabě přilehlé pozemky a dosáhnul tak celkové rozlohy 240 hektarů. Tak vznikl unikátní krajinný celek, který je dnes na seznamu památek UNESCO a také největším turistickým lákadlem Průhonic.

Tou je také dendrologická zahrada, která společně se zámkem vytváří optimistický a přírodně naladěný charakter současných Průhonic. Ty jsou dnes dynamickou obcí, která navazuje na svou slavnou historii. Staly se populární módní destinací, ve které dnes bydlí řada významných osobností z oblasti politiky, podnikání i kultury.

Pro ty, kteří hledají pohodlné rodinné bydlení v samostatných domech jsou Průhonice ideální. V sousedství průhonického parku je budována rozsáhlá rezidenční čtvrť luxusních rodinných domů. Připravovaný Park resort Průhonice zase nabízí luxusní bydlení v současných funkcionalistických vilách uprostřed zeleně.

Celková obnova historie Průhonic a její nová tvář progresivní demokratické obce byla v posledních letech podpořena také rekonstrukcí hotelu na náměstí, opravou místních komunikací i posílením vodovodu. Průhonice jsou tak jednou z nejvyhledávanějších obcí v okolí Prahy a jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí bydlet mimo ruch hlavního města, ale být mu těsně nablízku.

Kompletní popisek

Zajímavá místa

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.