Peroutkova 4, Praha 5

5+kk
197 m2
Info u RK
Czech Republic Sotheby's International Realty
Poptat nemovitost

Peroutkova
Praha 5

5+kk 197 m2
včetně DPH Info u RK
Malostranské nábřeží 563/3, Praha 1
www.sothebysrealty.cz
více »

Sotheby's International Realty

+420 257 223 376

Poptat nemovitost

O nemovitosti

O PROJEKTU
 
Projekt Vila Peroutkova, který vzniká díky kompletní rekonstrukci historické vily z 30tých let, se nachází v atraktivní pražské vilové čtvrti Malvazinky. Nabízí velkorysé bydlení pro milovníky funkcionalistického stylu. Díky citlivému skloubení původní architektury s moderní nástavbou si Vila Peroutkova zachovává nadčasový charakter, geometrickou jednoduchost a současně své dobové génius loci. Zařizovací předměty a vybavení jsou vybírány s ohledem na historii stavby a dobovou architekturu. Benefitem projektu je, že každá z jednotek zabírá vždy celé podlaží domu a nabízí tak naprosté soukromí.
 
Pětipokojový byt o rozloze 200 m² je největším, který projekt Vila Peroutkova nabízí. Díky samostatnému vstupu na privátní zahradu o rozloze 204 m² je atraktivní zejména pro rodinu s dětmi. K bytu náleží parkovací stání na pozemku projektu a prostor v přízemí, ve kterém je možné zřídit například soukromé SPA, pokoj pro hosty, pracovnu či hernu pro děti.

LOKALITA

Malvazinky jsou klidnou rezidenční lokalitou vhodnou jak pro rodiny s dětmi, které využijí množství zeleně, tak mladé páry, jež láká bohaté sociální a kulturní vyžití nedalekého Smíchova. Svahy Malvazinek v dřívějších dobách pokrývaly vinice, s rozšiřováním Prahy však vinná réva musela ustoupit zástavbě. Oblíbená čtvrť pojmenovaná po malostranském měšťanovi Tomáši Malvazym, který zde v roce 1628 založil usedlost Malvazinka, si dodnes uchovala poklidnou prvorepublikovou, až lázeňskou atmosféru. Podtrhují ji obrovské zelené plochy včetně parku Santoška nebo Pavího vrchu.

Procházka ulicemi Malvazinek připomíná exkurzi za klenoty meziválečné vilové architektury: pod stylovými stavbami jsou podepsáni autoři jako Jan Gillar, Ernst Mühlstein nebo Adolf Loos. Zajímavým kontrastem k honosným vilám je unikátní kolonie barevných dělnických minidomků. Útulné místo, kde na každém rohu dýchá historie, okouzlilo i herečku Aňu Geislerovou, která zde žije.

Rodiny s malými dětmi mají v bezprostřední blízkosti školku, základní školu, ordinaci pediatra, množství hřišť a další infrastruktury. Pro tenisty jsou zde kurty TJ Santoška, milovníci bruslení mohou vyrazit na zimní stadion Nikolajka a golfisté na devítijamkové hřiště Golf Club Praha. Přímo ve vedlejším domě je příjemná restaurace se zahrádkou Na Vinici a k nákupům zvou obchodní centra Anděl, Nový Smíchov či Galerie Butovice.

Kompletní popisek

Vybavení

  • Výtah
  • Terasa
  • Parkování
  • Sklep
  • Balkón

Specifikace

Plocha zahrady: 204 m2
Plocha balkónu: 2,5 m2
Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.