kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » Anketa: Jak velký podíl ve vašem portfoliu pozemků představují brownfieldy?

Anketa: Jak velký podíl ve vašem portfoliu pozemků představují brownfieldy?

Štěpán Smrčka
Foto: PSN
A jak se tento podíl změnil za posledních pět až deset let? Ptali jsme se odborníků.

Doron Klein, CEO AFI Europe pro Českou republiku

Doron Klein
Foto: AFI Europe Czech Republic

Většina námi realizovaných budov vznikla na bývalých brownfieldech. Největším z nich je původní průmyslový areál ČKD Slévárny a Moury v pražských Vysočanech v Praze 9. Revitalizací patnáctihektarového území v blízkosti stanice metra Kolbenova vzniká multifunkční čtvrť AFI City s celkem 150 tisíci metry čtverečních kancelářských, obchodních a ubytovacích ploch. Vzhledem k tomu, že většina brownfieldů má již nové majitele, dochází v posledních deseti letech spíše k přeprodeji částí či celých území, která jsou již do určité míry připravená pro výstavbu, tzn. mají minimálně vhodný územní plán či územní rozhodnutí.

Michaela Tomášková, výkonná ředitelka Central Group

Michaela Tomášková
Foto: Central Group

Brownfieldy tvoří většinu našeho portfolia, v současnosti vlastníme kolem 1,5 milionu metrů čtverečních brownfieldů. Skoro všechny naše projekty vznikají na místě bývalých brownfieldů, z těch nejnovějších je to například Parková čtvrť v Praze 3 v místě bývalého nákladového nádraží Žižkov či Tesla Hloubětín v Praze 9, kde byl dříve skladový a průmyslový areál. Do budoucna připravujeme více než třicet tisíc bytů, převážnou většinu z nich právě na brownfieldech. Z celkového počtu připravovaných bytů v Praze jich vzniká na pozemcích bývalých brownfieldů více než dvě třetiny. Do budoucna se dá předpokládat, že se tento poměr bude dále zvyšovat ve prospěch brownfieldů – Praze chybí pozemky pro novou výstavbu, transformace brownfieldů v obytné čtvrti je proto logickým krokem a příležitostí pro město v jeho dalším rozvoji.

Štěpán Smrčka, ředitel developmentu PSN

V posledních letech jsme v tomto segmentu výrazně posílili. Dotáhli jsme akvizici dlouho řešené továrny Koh-i-noor v Praze 10, která by v následujících letech měla nabídnout několik stovek bytů a dále obchody a služby. Zároveň jsme koupili areál o velikosti přibližně 45 tisíc metrů čtverečních v centru Brna, jehož původní funkce byla také výrobně-administrativní. Z hlediska budoucího potenciálu a developerské kapacity tyto projekty tvoří zhruba polovinu námi plánovaných bytů. Nicméně práce na těchto územích jsou nataženy na pět až patnáct let.

Autor: Petra Vorelová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky