kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » Developer jako odborný partner pro municipality

Developer jako odborný partner pro municipality

Zdroj/foto: Se souhlasem JRD
Municipalita zastupuje občany, kteří si ji dle programů volí, podle jejich požadavků zajišťuje rozvoj obce a životního prostředí. Jedním z nástrojů, jak dlouhodobě naplňovat mantinely a regule, je územní plán, který tvoří velkou, náročnou a dlouhodobou činnost municipality. A právě zde často chybí odborný partner, který by s naplněním územního plánu obci pomohl, a to může být právě developer. V dnešním článku Očima developera promlouvá Jan Řežáb, majitel a zakladatel JRD.

Mezi jednu z nejdůležitějších činností municipalit patří návrh, příprava a následné vydání územního plánu, tedy základního nástroje pro regulaci jakékoliv výstavby a budoucího rozvoje lokality: jde o podrobný popis toho, jak bude uspořádáno území obce z hlediska rozmístění nemovitostí a komunikací nebo ochrany životního prostředí a celkového komfortu obyvatel.

Za budoucí udržitelnou výstavbu

Územní plán může naplňovat buď někdo, kdo je svázán s vlastnictvím pozemku, nebo s odbornou činností, veřejný investor, či developer. Veřejný investor se často logicky potýká s kritickým nedostatkem odborníků pro jednotlivé činnosti ve svém týmu, nemá totiž tolik příležitostí pro opakující se realizaci záměrů a je svázán mnoha pravidly a normami. A zde přichází na řadu developer jako odborný partner. Cítili jsme neuspokojenou poptávku po kompletním přístupu, a proto jsme se rozhodli založit specializovaný odbor realizace územních celků v JRD Property – divizi skupiny JRD Group, která má primárně na starosti zhodnocování vložených pozemků (například formou jejich scelování a dělení či prodejem stavebních parcel) nebo akvizice nových pozemků pro budoucí udržitelnou developerskou výstavbu

Stavíme na zkušenostech

V rámci tohoto odboru nabízíme municipalitám odborníky, kteří mají bohaté zkušenosti s urbanistickým a architektonickým plánováním, s realizací staveb i celých urbánních celků, ať už jsou to obytné čtvrti, komerční areály, či jejich kombinace, nebo s financováním jednotlivých projektů v územích. Právě díky této vzájemné součinnosti je možné docílit odborného naplnění územního plánu, které přispívá k celkovému rozvoji obce.

Výsledky jsou efektivní z hlediska efektivity celého procesu i jeho rychlosti, jak se dostat od potřeb obce a občanů až po minimálně projekční realizaci záměru, kde pak již nastupují standardní procesy realizace výstavby.

Přirozený vývoj i rozvoj

I nová výstavba může být jednoznačným přínosem pro obec a její občany, zvláště pokud je vhodně zasazená do katastru obce, a především udržitelná. Nevzniká tak při ní dlouhodobá zátěž životního prostředí a stává se nedílnou součástí života dané lokality. I vývoj vesnic a měst potřebuje přesah, který jim municipality nemají možnost kvůli šíři své agendy nabídnout. Společnost se rychle vyvíjí a s ní i požadavky na rezidenční nebo komerční prostory. A my jsme schopni poskytnout odborníky, kteří dokážou tyto změny a nové trendy sledovat a přispívat tak k udržitelnému rozvoji obcí a života jejich obyvatel.

Jan Řežáb, majitel a zakladatel JRD

Je zakladatelem a současně majitelem JRD, největší české developerské společnosti, která se zaměřuje na výstavbu zdravého bydlení. Jeho velkým zájmem je udržitelnost a ekologie, kterou spolu s moderními přístupy inovativně aplikuje v oblasti developmentu i dalších udržitelných oborech v rámci skupiny JRD Group.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky