kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » Libor Vlasák a Roman Vývoda: Hledali jsme výzvu a našli úspěch

Libor Vlasák a Roman Vývoda: Hledali jsme výzvu a našli úspěch

Libor Vlasák a Roman Vývoda
Zdroj: Ondřej Pýcha
Jedna silná vize. Dvě úspěšné osobnosti českého byznysu.  A více než dvacet let zkušeností spojených s pověstnou profesionalitou. V takové konstelaci vzniká nedaleko Prahy na nádherném místě jedinečný projekt luxusního bydlení. Třináct originálních vil umístěných v romantickém meandru řeky Vltavy. „Stojíme o výjimečné projekty, chceme dělat krásné věci,“ říkají Libor Vlasák, ředitel holdingu H2O, a Roman Vývoda, jenž stojí za holdingem Cidem.

Jak došlo ke spolupráci dvou tak úspěšných osobností podnikajících v různých oborech?

Libor Vlasák: Naše obory i zkušenosti se výborně doplňují. S Romanem jsme se potkali v rámci velkého developerského projektu v Gruzii, který můj tým projektových manažerů H2O Group dva roky úspěšně řídil. Když se pak letos na jaře naskytla příležitost koupit na kraji Prahy nádherný a jedinečný pozemek, oba nás to zaujalo natolik, že jsme ani chvíli neváhali. Udělali jsme si sice velmi podrobné studie a analýzy projektu, ale od začátku jsme věděli, že v tomto projektu dokážeme využít a zúročit naše odborné know-how, ale i naše vzájemné zkušenosti z předchozí spolupráce. Mým cílem je dělat výjimečné projekty s těmi nejlepšími v oboru a je pro mne velmi důležité, že si s Romanem rozumíme i v osobní rovině.

Roman Vývoda: Líbí se mi naprostá přirozenost vývoje naší spolupráce, která po předchozích úspěších přerostla v tento jedinečný společný projekt. Zároveň je to pro mě i něco nového a velká příležitost posunout naši dlouholetou práci pro investory na novou úroveň samostatného developmentu.  Projekt luxusních vil v Husinci je tedy pro mě osobně i naši spolupráci logickým pokračováním a velkou příležitostí pro rozvoj našich firem. 

Výjimečnost rezidence jistě přitahuje velkou pozornost. Koho chcete hlavně oslovit a kdo je cílovou skupinou projektu?

LV: Vzhledem k luxusnímu provedení a celkovému záměru projektu reaguje na projekt samozřejmě nejvíce ekonomicky silná klientela a těší nás zájem i významných investorů a firem. Věříme, že tento prvotní silný zájem přitáhne pozornost i dalších silných investorů a zájemců o koupi.

V čem konkrétně spatřujete exkluzivitu projektu vy sami?

LV: V mnoha ohledech, ale jedním z těch zásadních je pro nás lokalita, která je jedinečná nejen svým umístěním v přírodě, ale i historie místa dává celému projektu sílu a jedinečnou energii. První zmínku o těchto místech, která leží deset kilometrů od Prahy, najdeme už v Kosmově kronice, která potvrzuje, že zde bylo silné mocenské sídlo Slovanů, jehož význam ještě více zdůraznili Přemyslovci vybudováním prvního kamenného kostela v tehdejší křesťanské říši. Jak už to bývá, historie se často opakuje a významná místa přitahují silnou energii opakovaně. Je tedy více než symbolické, že právě do těchto míst jsme zasadili svůj nový projekt.

RV: Už jenom pouze výjimečnost lokality a silné spojení dvou investorů je prvním velkým úspěchem nové rezidence na území obce Husinec, která zde vzniká.

Jdete tedy cíleně cestou vyššího standardu a exkluzivity?

LV: Ano, chceme, aby byly i jednotlivé domy zajímavé a vizionářské. Stejně jako celý projekt. Velkou roli pro nás hraje architektura projektu, která už nyní přitahuje zájem. Vždy se snažíme upřednostnit řešení, které má šanci zaujmout odbornou, ale i uživatelskou veřejnost. Myslíme si, že Praha a celá republika si v architektuře a výstavbě nových domů zaslouží silný vizionářský impuls. I proto spolupracujeme s architekty té nejvyšší ligy.

RV: Pro náš projekt jsme oslovili špičku ve svém oboru, architektonický ateliér ADR. Architekt Aleš Lapka má za sebou již celou řadu skvělých projektů a na trhu je téměř třicet let. Velmi nás baví propojení profesionality, odborných zkušeností, vizionářství, osobní odvahy a roky prověřené kvality. Do budoucna plánujeme oslovit i zahraniční architekty, abychom domácí scénu developerských projektů ještě více rozhýbali.  

Plánované projekty jsou často spojovány s přízviskem výjimečnosti. Vy sami rádi zdůrazňujete originalitu a odvahu. Byl to váš styl práce i na předchozích projektech? 

LV: Naše developerská a investiční skupina H2O Group realizovala desítky projektů v České republice. Jsme v oboru již třicet let a celková hodnota projektů již přesáhla hranici 13 miliard korun. Už to samo o sobě považuji za výjimečný úspěch, který je výsledkem profesionální práce celého našeho týmu, a jsem na takový styl práce patřičně hrdý. I proto chci do budoucna na tyto úspěchy i svými dalšími projekty navázat. Každý projekt, který jsme v minulosti dělali, je v mnoha ohledech jiný a jedinečný, ale vždy náš projekt patřil mezi ty výjimečné, které se v jejich době v naší republice stavěly. I proto jsme za naše stavby získali v minulosti řadu cen a ocenění, a to jak ze strany odborné, tak i široké veřejnosti. Příkladem může být rekonstrukce a dostavba Justičního paláce Na Míčánkách v Praze, výstavba univerzity v Olomouci, první multifunkční aréna v Pardubicích nebo rekonstrukce bývalé vodárenské věže v Kladně, kterou jsme přestavěli na řídicí centrum Středočeských vodáren. Za sebou máme i projekty v průmyslu či občanské vybavenosti. Kromě toho jsme nasbírali zkušenosti i v zahraničí. Velmi si cením úspěchů v zemích, které jsou na kvalitu a jedinečnost více než důsledné. Ať šlo o Gruzii, nebo Saúdskou Arábii, kde jsme stavěli výrobní závod. Konkrétně Saúdská Arábie, kde jsme na projektu pracovali více než tři roky, byla skutečně velká zkouška projektové disciplíny, přísnosti na kvalitu, inovační odvahy, ale i lidského pochopení mentality lidí. 

RV: Moje aktivity jsou spojené především s obchodní společností CIDEM. Mezi mé hlavní činnosti patří mimo jiné výroba stavebních materiálů. Historicky se firma orientovala na výrobu cihlářských produktů, později se výroba rozšířila o deskové materiály a teracovou dlažbu. Postupem času došlo ke změnám ve výrobním programu a aktuálně se soustředíme na oblast stavebních hmot výrobou teracové dlažby a výrobou cementotřískových desek CETRIS. Závod na výrobu CTD se uváděl do provozu na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Produkty, které jsme v té době vyráběli, na našem trhu tenkrát nikdo ani neznal. Byl s tím spojený samozřejmě dlouhodobý proces, a především podnikatelské vizionářství, které jsme museli dokázat převést v dokonalé technické řešení, dobře cílenou marketingovou strategii, často náročné jednání s projektanty, architekty a samozřejmě najít zákazníky. V současnosti mohu hrdě konstatovat, že ve svém oboru patříme ke světové špičce. 

Jak chcete všechny své úspěchy a zkušenosti zúročit ve společném projektu? 

RV:  V tuto chvíli již přesně víme, co naše klientela od nás očekává, i to, jaké domy i styl bydlení přitahuje náročné klienty. Nedaleko Prahy postavíme na pozemku o celkové výměře 16 tisíc metrů čtverečních třináct luxusních vil s nádhernou architekturou a výměrou od 330 do 470 metrů čtverečních. Nad každou z těchto vil jsme diskutovali, jednali s týmem architekta Aleše Lapky a hledali odpovědi, jak každý z domů udělat samostatným skvostem, a navíc vytvořit komplexní resort, který bude mít vlastní, velmi příjemnou atmosféru. Pro náš projekt je také velmi důležité zadání, aby domy byly jedinečné zvenčí, ale i zevnitř. Jinými slovy, aby vás těšilo se na dům dívat i v něm bydlet. Cílem je budoucím majitelům i celému našemu oboru nabídnout nové trendy, jak mají domy vypadat a fungovat.

V čem je hlavní myšlenka uživatelské příjemnosti vašeho projektu v Husinci? 

LV: Většinou lidé, kteří sami staví dům, si myslí, že to hravě zvládnou. Nakonec po nějaké době užívání domu zjistí, že jim v řadě aspektů dům nevyhovuje. Každý dům má totiž svůj vlastní ekosystém a filozofii bydlení. Pokud si stavíte dům sami a nemáte za sebou již několik postavených domů, tak je těžké vše domyslet a předvídat. Pro naše klienty připravujeme příjemné překvapení v podobě jejich naprosté spokojenosti a smyslu pro detail, který ocení v každodenním užívání domu. Jde jak o celkovou dispozici domu, včetně zohlednění světových stran, tak i o rozložení jednotlivých místností v domě. Samozřejmostí je také logická a snadná obslužnost domů včetně tak zdánlivých maličkostí, jako je umístění pračky, vypínačů či zásuvek. Domy budou samozřejmě vybaveny tou nejmodernější technologií, takže se těšíme na nadšení našich zákazníků z uživatelského luxusu našich domů.

RV: Chceme dosáhnout sladění krásného domu s praktickým a funkčním interiérem. Vnímáme to jako určitý druh umění a rozhodně chceme, aby naše domy byly propojením umělecké originality se špičkovými technologiemi.

Vnímáte jiné projekty v České republice v tomto za méně kvalitní?

RV: U většiny nových bytů i domů, včetně těch nejmodernějších o velikosti 100 až 120 metrů čtverečních, často narazíte na chybějící detaily, které znepříjemňují každodenní život. Přestože se takové bydlení pohybuje řádově v desítkách milionů korun, není výjimkou slyšet zklamání jejich uživatelů z drobností, na kterých se někdo buď snažil ušetřit, nebo na ně nemyslel. U bytů je to často nešťastně řešené rozložení místností, chybějící technické zázemí pro byt nebo u domů pro zahradu. Naším cílem je vytvořit v tomto dokonalost.

Proč to podle vás není často dotažené?

LV: Developeři jsou často limitováni metry čtverečními užitné plochy, a tak prostě něco oželí, aby mohli zvětšit obývací pokoj, ze kterého chtějí mít okouzlující dominantu podporující dobrý prodej. My jsme v tomto směru udělali naše domy velkorysé a bez podobných kompromisů. Pokud se budete zabývat aktuální situací českého trhu více do hloubky, pak jistě narazíte i na skutečnost, že řadu projektů realizují firmy s nedostatečnými zkušenostmi, anebo prostě a jednoduše vítězí touha po co největším výdělku. 

Jak budete na projektu spolupracovat s jejich budoucími obyvateli? 

LV: Klienti s námi samozřejmě budou spolupracovat a už nyní ti, kteří si své domy rezervují, mají možnost s námi o projektu komunikovat. Máme přesně nadefinované části projektu, kde se budeme držet našeho odborného plánu, jako jsou dispozice domů a celková kompatibilita resortu. Klienti ale mají samozřejmě spoustu možností, jak si svůj dům personifikovat a zútulnit dle svého vkusu a citu. Každý z nich si může dle svého nastavit funkčnost jednotlivých pokojů, vybrat si například podlahy, zařízení do kuchyně, koupelen a samozřejmě i barevný styl interiérů. Velmi oblíbeným prostorem pro vlastní volbu je výběr inteligentních technologií pro ovládání domu. Pochopitelně chceme klientům vyjít vstříc i ve variabilitě užívání domu, a to včetně jejich aktuálních potřeb. Někteří preferují bazén nebo domácí posilovnu. Pro jiné vybudujeme moderní kancelář, aby jejich home office splňoval ty nejvyšší nároky. 

Jak to máte vymyšlené z hlediska urbanismu a zasazení domů do již existující zástavby v okolí vašeho projektu?

RV: Právě na tuto část projektu jsme velmi hrdí a chceme ukázat, jak je možné výjimečné a luxusní stavby začlenit do terénu i okolní výstavby s naprostým respektem k okolí. Je pro nás absolutní prioritou, aby naše domy do svého prostředí zapadly a korespondovaly s obcí i lokalitou naprosto přirozeným způsobem. I proto jsme se rozhodli nerealizovat veškerou možnou povolenou zastavěnost a luxus ozdobit patřičnou pokorou k okolí a již existujícímu. Původně zamýšlených patnáct vil jsme redukovali na třináct, aby měl každý majitel svůj nerušený výhled na Vltavu a okolní přírodu. Zároveň ale i tak, abychom co nejméně omezili stávající výstavbu. Myslím, že i díky tomu jsme vytvořili skutečně unikátní projekt, který bude i místními vnímán jako zdůraznění jedinečnosti a krásy lokality, ve které žijí.

Jedna věc je rezidenci postavit, druhá je ji prodat. Jaké jsou prodejní plány?

LV: Vytvořili jsme velmi profesionální a zkušený tým jak pro výstavbu projektu, tak i pro jeho prodej. Těší nás, že o projekt je velký zájem, a my se proto můžeme držet naší strategie nepustit do projektu každého. 

Během našeho rozhovoru jste zmínili i jiné vaše vize. Znamená to, že připravujete i další projekty?

LV: Současné úspěchy nás samozřejmě ještě více nabíjí energií a chutí tvořit další jedinečné projekty. Naším již se naplňující cílem je vytvořit silnou investiční a developerskou skupinu, která bude realizovat naše další vize. V současnosti  již tato skupina pracuje na dvou dalších projektech a věřím, že je to pouze začátek naší další úspěšné kapitoly.  Máme zásadu, že naše projekty budou příjemně překvapovat odborníky i uživatele a nás osobně musí bavit.  Zároveň je pro nás hlavní výzvou a cílem maximální spokojenost investorů i uživatelů našich projektů. Věřím, že takto úspěšných  projektů vybudujeme ještě několik.

Autor: Andrea Votrubová

(Visited 53 times, 1 visits today)

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin

Čtěte také

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky