kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » Profil designéra: Eliška Sky

Profil designéra: Eliška Sky

Eliška Sky
Foto: Vladimír Šigut
Česká umělkyně Eliška Sky se v nové instalaci vytvořené pro uvedení novinky Iqos Iluma na trh zamýšlí nad podobou moderní lidské komunikace. Člověka přenáší do virtuálního světa v podobě avatara. Instalaci doplnila o zrcadlové plochy, které evokují propojení reálné a digitální existence.

Už v roce 2019 zařadil časopis Forbes českou vizuální umělkyni a fotografku Elišku Sky Kyselkovou mezi čtveřici nejdůležitějších fotografek v oblasti módy. Podle magazínu Czech Design patří mezi vycházející hvězdy tuzemské módní fotografie a videa. Je známá svými propracovanými módními projekty zahrnujícími rozsáhlé scénografie a také hravými uměleckými sériemi zkoumajícími podoby lidského těla. Pro autorskou a vůbec první ryze divadelní inscenaci uměleckého režiséra, choreografa a performera Yemiho A.D. Bohemian Gravity, která se letos v březnu představila na prknech Národního divadla, připravila Eliška Sky unikátní scénu a světelný design.

Loni se spolu se třemi dalšími osobnostmi designu podílela na kreativním ztvárněním večera k uvedení novinky IQOS ILUMA na český trh. Unikátní technologie a design stojící za novinkou na nahřívaný tabák ji inspirovala k vytvoření ojedinělé scény. Díky propojení technologií a inovací vytváří jedinečný umělecký a vizuální zážitek v čase a prostoru.

Eliška Sky
Foto: Vladimír Šigut

Co konkrétně jste připravila pro event, na kterém se představila novinka na nahřívaný tabák IQOS ILUMA?

Připravila jsem instalaci s názvem Technology, která spojuje moderní technologie a inovaci. Vyzdvihuje tak technologický aspekt nového zařízení IQOS ILUMA. Novou dimenzi technologie představuje živá lidská socha, která je napojena a přenesena do digitálního světa ve formě avatara a 3D prostředí. Instalace odkazuje ke způsobu moderní komunikace, kdy je lidský kontakt zúžen na velikost obrazovky mobilního telefonu. Instalace je doplněna také o element konkávních zrcadlových ploch, které deformuji odraz a fungují jako portál mezi reálným a digitálním světem. Divák má možnost aktivně participovat na díle jako pozorovatel či fotograf, případně má možnost využít reflexního zrcadla jako selfie wall, což dodává dílu futuristický charakter. Na instalaci jsem spolupracovala s progresivními modely z New Aliens Agency a digitální umělkyní Žil Julií Vostalovou, která modelům vytvořila 3D avatary a skeny. Francouzský digitální umělec Lucas Bernard pak podle mého návrhu vytvořil avatarům pózy a unikátní 3D prostředí.

Jak jste při přípravě scény přemýšlela, případně jaké další komponenty jste použila?

Chtěla jsem docílit momentu, kdy je sám divák obklopen technologií a reálný svět s tím digitálním se prolínají. Proto jsem použila duplikace elementů, odrazy a spojení živé a 3D sochy. Elementy jako deformované zrcadlo a světelná kabeláž podporuji tuto vizuální hru. Modelové drží mobilní telefon a detailem scény je, že spolu komunikují, nebo naopak nekomunikují skrze něj.

Čím jste se nechala nejvíce inspirovat?

Inspirovala jsem se vývojem nových technologií a inovacemi. Zároveň i dnešní dobou, kdy je komunikace a interakce přes digitální přístroje stále běžnější. 

Co vás zaujalo na spolupráci při uvedení novinky IQOS ILUMA?

Zaujala mne možnost připravit instalaci inspirovanou novou technologií, která právě i s IQOS ILUMA přichází. Vždy je pro mě zajímavé vytvořit reálnou instalaci pro prostor a event. Zde k tomu byla skvělá příležitost.  

Eliška Sky
Foto: Vladimír Šigut

Eliška Sky

Česká vizuální umělkyně, fotografka a art directorka Eliška Sky Kyselková se narodila v České republice, již několik let však žije a tvoří převážně v Londýně, kde vystudovala magisterský program módní fotografie na London College of Fashion, University of the Arts.

IQOS
Foto: IQOS

IQOS ILUMA

IQOS ILUMA je nejnovější přírůstek do rostoucího portfolia bezdýmných výrobků značky IQOS. Toto bezdýmné zařízení využívá revoluční technologii indukčního ohřevu tabáku bez nahřívací čepele a nutnosti čištění. Při jeho použití nedochází ke spalování tabáku, zařízení produkuje pouze aerosol, který obsahuje výrazně méně škodlivých látek než cigaretový kouř a je méně cítit ve srovnání s předchozími generacemi IQOS. I když není bez rizika, protože obsahuje nikotin, který je návykový, jedná se o lepší alternativu než pokračování v kouření. Novinka je k dostání ve třech variacích od prémiové ILUMA PRIME až po zařízení vše v jednom ILUMA ONE. Každý dospělý uživatel si tedy vybere podle svého stylu a příležitosti. V prodeji od 15. listopadu 2022.

Autor: Petra Vorelová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky