kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Bezolovnatý křišťál – dokonalý a ekologický

Bezolovnatý křišťál – dokonalý a ekologický

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Moser
Díla z křišťálu značky Moser se hřejí na výsluní zájmu po celou dobu více než stoleté historie a úspěšně nás reprezentují ve světě. Jejich tajemství spočívá mimo jiné v materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Moser používá výhradně bezolovnatý křišťál, který je mnohem šetrnější k životnímu prostředí i ke zdraví sklářů. Je sice výrazně tvrdší a jeho ruční broušení je proto obtížnější, ale odměnou jsou krásně ostré hrany nádherně lámající světlo do magických obrazců a odlesků. Zodpovědná výroba pomohla sklárně z Karlových Varů ke stabilnímu světovému úspěchu.

Díla z křišťálu značky Moser se hřejí na výsluní zájmu po celou dobu více než stoleté historie a úspěšně nás reprezentují ve světě. Jejich tajemství spočívá mimo jiné v materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Moser používá výhradně bezolovnatý křišťál, který je mnohem šetrnější k životnímu prostředí i ke zdraví sklářů. Je sice výrazně tvrdší a jeho ruční broušení je proto obtížnější, ale odměnou jsou krásně ostré hrany nádherně lámající světlo do magických obrazců a odlesků. Zodpovědná výroba pomohla sklárně z Karlových Varů ke stabilnímu světovému úspěchu.

Manufakturu Moser založil Ludwig Moser v roce 1857 jako ryteckou dílnu a obchod se sklem. Když ale chtěl v roce 1893 postavit vlastní huť, nastaly potíže. Musel se rozhodnout pro bezolovnatý křišťál, protože práci s olovem mu městská rada na území Karlových Varů nepovolila. Moser dokázal obrátit svízel v přednost. Výrobu skla z bezolovnatého křišťálu s potřebou precizního ručního broušení proměnil ve svůj typický znak.

Kubismus

Nádhernou ukázkou ručně foukaného ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu je kolekce Kubismus. V této kolekci se dekorativní sklo vrací svým tvarem do třicátých let, zatímco brus oslavuje nadčasové mistrovství karlovarských sklářů. Křišťál, na rozdíl od sochařského kamene nebo bronzu, umožňuje pronikání světla do struktury díla a to ho obohacuje o další rozměr. Optickým násobením se celý prostor uvnitř i vně díla magicky mění. Kolekce Kubismus obsahující sklenky, vázu a mísu, by neměla chybět ve vaší umělecké sbírce ani ve vašem baru.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Moser

Dalším typickým znakem křišťálu Moser jsou ikonické barvy. Dostaly jména po vzácných drahokamech a jsou i stejně fascinující a výjimečné. Deset odstínů, které Moser proslavily po celém světě, dávají život dechberoucím křišťálovým tvarům. Vycházejí z inspirace vzácnými kameny a patří mezi největší poklady sklárny. Jejich receptura, kterou zná jen pár lidí, se předává z generace na generaci.

Tajemný Alexandrit, který dramaticky mění barvu od světlého tónu lila do světlého blankytu. Ztělesnění vodního živlu Akvamarín ve středně modrém tónu. Světle tyrkysový Beryl, barva, inspirovaná hlubinami mořských lagun. Citronově žlutý Eldor, růžový až cihlově červený Rosalin, medově zlatý Topas. To je šest základních moserovských barev, které doplňuje moserovská šedá, tmavě modrá, tmavě fialová a světle zelený Oceanit.

Barevná kolekce nápojového setu Bar

Co se stane, když barevný křišťál dostane konkrétní tvar? Vzniknou tak mistrovská díla, výjimečná svým osobitým stylem a pestrou paletou barev. Všechny tyto neopakovatelné barvy vyniknou v nadčasově elegantním nápojovém setu Bar, který již více než osmdesát let udivuje svým promyšleným designem. Při každém přípitku vás potěší fascinující hra světla a barevných odstínů, ze kterých nespustíte oči.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Moser

Unikátní křišťálové objekty 

Gema

Váza Gema rozzáří interiér moderním brusem, který rozehraje odlesky v osobitých barevných kombinacích. Alexandrit, Akvamarín a Beryl podjímaný růžovou, modrou, ametystem nebo resedou nabízejí opravdu široké možnosti pro hru s různým pojetím barevnosti.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Moser

Twist

Autor limitované série Twist, Jan Čtvrtník, dokonale využil optických vlastností bezolovnatého křišťálu Moser. Kombinací točených výbrusů a barevného jádra vznikají neuvěřitelné efekty, které se před zraky diváka míhají a formují do efektního divadla barevných odlesků.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Moser

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky