kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Hafele: Co byste měli znát o LED osvětlení v interiéru i kusech nábytku

Hafele: Co byste měli znát o LED osvětlení v interiéru i kusech nábytku

Zdroj/foto: Se souhlasem Loox Design
Přestože je využití LED osvětlení v nábytku poměrně rozšířená záležitost a v řadě případů se jedná o poměrně běžné aplikace, považujeme za dobré vyzdvihnout několik důležitých informací, při jejichž dodržení se vyhnete případným komplikacím, zklamání nebo nenaplnění očekávání, které by měl nový interiér či nábytek přinést.
Zdroj/foto: Se souhlasem Loox Design

Životnost – v obecném měřítku se životnost LED čipů měří na desítky tisíc hodin, obvykle toto téma bývá skloňováno v souvislosti s LED páskami, kde je předpoklad, že jsou instalovány tak, aby sloužily po celou dobu životnosti nábytku nebo interiéru a jejich případná nefunkčnost znamená zásadní zásah do provedeného díla. Pro základní typy LED pásek Hafele je garantována životnost v délce 30.000 hodin při korektně provedené instalaci do vhodného prostředí. Pro interiéry nebo prostředí s vyššími nároky na výkon, kvalitu osvětlení nebo trvalé osvětlení (např. obchody nebo komerční prostory) doporučujeme používat dvouvrstvé pásky se zlacenými kontakty, jejichž konstrukce je navržena na životnost 50.000 nebo 70.000 hodin. Důležitým prvkem při rozhodování o typu pásky a bodového osvětlení je také stejnobarevnost a stálost, tj. využití shodných čipů pro LED světla lineární (pásky) a stejně tak pro bodová světla a jejich vzájemná toleranční odchylka (SDCM). Tato vlastnost je důležitá zejména s ohledem na to, aby v případě instalace a používání byl z dlouhodobého hlediska zajištěn jednotný dojem a výkon v případě kombinace jednotlivých druhů osvětlení.

Barva ovlivňuje – nejen na stěnách a stropech, ale zejména barva materiálu nábytku, do kterého jsou světla instalována. Vždy je důležité mít na paměti, že při shodném výkonu světelného zdroje bude pocitově jinak vypadat nábytek v tmavém nebo přírodním dekoru a jinak na vás bude působit světlo dopadající na světlé barvy, které světlo odrážejí a nepohlcují.  Jinými slovy – tmavá, luxusně vypadající pracovní deska na kuchyňské lince pohltí poměrně podstatnou část produkovaného světla.

Zdroj/foto: Se souhlasem Loox Design
Zdroj/foto: Se souhlasem Loox Design

CRI index – index podání barev je parametr, který je možné používat pro porovnávání kvality renderování barvy světelných zdrojů stejné teploty světla. Čím je hodnota vyšší, tím je barva lépe renderována. Hodnota 100 odpovídá podání barev denního světla. Z hlediska informace o výrobku (zdroji světla) je obvykle uváděna hodnota indexu CRI jako průměr 8 měřených barev dle spektra, devátá barva (červená), je v měřených průměrech může jednak celkovou hodnotu CRI výrazně ovlivnit, jednak a to zejména ovlivňuj výsledný efekt po dopadu světla.

Zdroj/foto: Se souhlasem Loox Design

Nízká hodnota CRI pro červenou barvu vs. vysoká hodnota CRI pro červenou barvu

Rozhraní a komunikace s dalšími systémy

Kromě standardních ovládacích prvků jakými jsou mechanické, kapacitní, či pohybové snímače, bezdrátové ovladače a tlačítka, je možné systém LED osvětlení Hafele Loox ovládat prostřednictvím volně dostupné aplikace Hafele Connect Mesh, která je v českém jazyce dostupná pro systémy Android a iOS. Aplikace komunikuje se zařízeními prostřednictvím BLE (Bluetooth Low Energy) a umožňuje kompletní nastavení, správu a ovládání jednotlivých zařízení, včetně vytváření scén, nahrávání fotografií ovládaného prostoru, návodná videa, apod.  Po nastavení je možné konfiguraci sdílet na další oprávněná zařízení.

Provoz 24/7

Přestože to není úplně obvyklé a požadované, jsou jednotlivé komponenty systému Hafele Loox navrženy a konstruovány na provoz 24 hodin denně/7 dní v týdnu, což umožňuje jejich nasazení i v náročných interiérech a provozech.

Další možnosti

Kromě LED osvětlení Loox umožňuje aplikace Connect Mesh také ovládání a začlenění dalších výrobků Hafele v oblasti nábytkového kování: nábytkové zámky, posuvné systémy pro skříně, výsuvy pro TV a řadu dalších zařízení. V rámci jedné aplikace tedy můžete mít začleněná i další zařízení související s interiérem či nábytkem. Novinkou v sortimentu je zařazení do systému Connect Mesh LED interiérových světel firmy Nimbus, verze Ligh Pad. Pokud si chcete vyzkoušet jaký vliv má zvolený materiál, různé typy osvětlení v různých typech interiérů, můžete bezplatně vyzkoušet konfigurátor osvětlení Hafele Loox, který je dostupný zde

Zdroj/foto: Se souhlasem Loox Design

Novinky v certifikaci elektro výrobků

Od 1. září 2021 vstoupí v platnost nová směrnice o ekodesignu ERP pro světelné produkty v EU na základě nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2019/2015. Obsah této nové směrnice zahrnuje na jedné straně přísnější maximální hodnoty spotřeby energie pro světelné produkty, mimo jiné i upravenou povinnost označování a zaznamenávání produktů do centrální databáze. Hlavním přínosem tohoto opatření pro koncové uživatele jsou následující:

– Přes QR kód jsou všechna data veřejně viditelná

– Nový energetický štítek (nahradí starý A +++….)

– Vyžaduje se nové balení s uváděním předepsaných parametrů

– Vyžadovány nové technické parametry

– poskytne transparentní přehled světelných zdrojů v celé EU

– 100% kompatibilní data, online dostupná pro všechny.

Specifikace

Nechcete-li se zabývat specifikací, ale víte-li, co potřebujete, zašlete skicu, fotku nebo popis a společnost Hafele zdarma přiraví konfiguraci osvětlení. Kontaktní formulář najdete na webových stránkách.

Propagační, studijní a podpůrné materiály, které můžete bezplatně využít:

Brožura Loox Design

Brožura Loox 5 komponenty

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky