kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Pády firem skrývají investiční příležitosti

Pády firem skrývají investiční příležitosti

Zdroj/foto: Se souhlasem AVANT investiční společnost, a.s.
I když se v kontextu postupného otevírání ekonomiky může zdát, že firmy a podnikatelé mají to nejhorší z koronavirové krize za sebou, opak je v řadě oborů pravdou. Experti z oblasti insolvenčního práva naopak varují, že vlna firemních bankrotů teprve přijde, a to možná už letos na podzim.

Důvodem je především skutečnost, že ani přes rozvolnění opatření se poptávka zákazníků často nevrací na úrovně z období před pandemií. Platí to například pro oblast gastronomie, hotelnictví, příjezdového cestovního ruchu, ale i kultury, volnočasových aktivit a mnoha dalších. Část zákazníků se i nadále bojí nákazy, jiní jsou zdrženliví z finančních důvodů, protože nejsou přesvědčeni o tom, že pandemie definitivně skončila. A tak místo spotřeby drží rezervy na horší časy.

Firmy, které v nejvíce zasažených oborech ještě neukončily svoji činnost, proto mnohdy dál balancují na hraně. Přežívají jen díky úplnému vyčerpání rezerv, či půjčkám od bank nebo majitelů a sází na to, že se situace rychle zlepší. Pokud se tak nestane, čeká řadu z nich definitivní konec. V takovém případě budou v rámci insolvenčních řízení následovat prodeje majetku i pohledávek a dražby nemovitostí, jež sloužily jako zástava za úvěry. Pro českou ekonomiku by to nebyla dobrá zpráva, takový vývoj by totiž mohl zpomalit její pokrizové oživení.

Co bude pro jedny nepříjemnou životní etapou, však může být pro jiné zajímavou příležitostí, jak zhodnocovat vlastní investiční prostředky a obohatit portfolio o fond, který se od ostatních liší tím, že je na období turbulencí a nejistot v ekonomice jako dělaný. Strategií podfondu DOMUS, jenž je součástí Českomoravského fondu SICAV, a.s. určeného kvalifikovaným investorům, jsou investice do pohledávek zajištěných likvidními a dostatečně hodnotnými nemovitostmi. Při vymáhání pohledávek pak přichází na řadu rozsáhlé odborné znalosti a zkušenosti vedoucích osob podfondu, díky nimž dochází k rychlému a efektivnímu vymožení prostředků či uzavření restrukturalizační dohody s dlužníkem.

Kromě investic do pohledávek se DOMUS specializuje také na nákupy nemovitostí, jež se z různých důvodů nacházejí mimo běžný realitní trh. Například jde o výkupy realit z insolvenčních řízení se snahou o pořízení pod tržní cenou, nebo o výkupy nemovitostí od vlastníků, kteří potřebují byt či dům zpeněžit velmi rychle, a to bez ohledu na nižší dosaženou prodejní cenu.

Pro toho, kdo je přesvědčen o tom, že pandemie ještě neřekla poslední slovo, nebo neočekává, že se spotřeba zboží a služeb vrátí alespoň na předcovidové úrovně, jsou investiční akcie podfondu DOMUS atraktivní příležitostí do investičního portfolia. Jednak s ohledem na atraktivní výnos, jenž v roce 2020 u prémiových investičních akcií dosáhl 10,9 % p.a., ale především jako stabilizační prvek portfolia, jenž má všechny předpoklady pro to, aby se mu dařilo i v době, kdy se naplno ukáže, jak moc byla ekonomika pandemií ve skutečnosti zasažena.

Zdroj/foto: Se souhlasem AVANT investiční společnost, a.s.
Zdroj/foto: Se souhlasem AVANT investiční společnost, a.s.

Text: Mgr. Petr Zapletal

Autor je insolvenčním správcem s desetiletou zkušeností v oblasti vymáhání pohledávek a zároveň spoluzakladatelem Českomoravského fondu SICAV.

AVANT investiční společnost, a.s. je správcem fondů kvalifikovaných investorů dle zákona 240/2013 Sb. a jejich akcionářem nebo podílníkem se může stát kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., ROHAN BUSINESS CENTRE, Rohanské nábřeží 671/15 (recepce B), 186 00, Praha 8. Další důležité informace pro investory na https://www.avantfunds.cz/cz/dulezite-informace/.

Autor: Mgr. Petr Zapletal

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky