kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Interiér víkendového apartmá tvoří dva opačné a doplňující se principy – modernita a tradice

Interiér víkendového apartmá tvoří dva opačné a doplňující se principy – modernita a tradice

Interiér víkendového apartmá
Foto: Veronika Raffajová
Apartmá se nachází v novostavbě se třemi byty, která je součástí nevelkého rekreačního komplexu umístěného v Jizerských horách. Byt se nachází v přízemí domu se sedlovou střechou a je tak přímo fyzicky i vizuálně propojen s přírodou a okolní krajinou.
  • Místo: Jizerské hory  
  • Autor: Ing. arch. Markéta Bromová, Markéta Bromová architekti
  • Projekční tým: Ing. arch. Petra Ciencialová
  • Užitná plocha: 83 m²
  • Projekt: 2019
  • Realizace: 2021

Do apartmá se vstupuje z druhého patra malou předsíní, která navazuje na dvouramenné schodiště. Průchod přes předsíň a sestoupení po schodech do přízemního patra, a tak vlastně přímo do nitra bytu, lze chápat jako jakýsi filtr.

Zde se návštěvník ocitá v dlouhé chodbě, z níž vedou dveře do jednotlivých ložnic a koupelny nebo do samostatné toalety. Chodba působí rovněž jako dělicí čára. Člení byt na dvě funkční části – technické zázemí, kde jsou umístěny koupelny, toaleta, sauna nebo kuchyně, a obytnou část s ložnicí a obývacím prostorem s krbem a jídelním koutem. Průhled chodbou na vyčnívající část kuchyně vede dál do hlavního prostoru, který opanoval krb a soustředil kolem sebe vlídnou relaxační energii a hlavní dění. To určuje pohodlné sezení do tvaru U, které je vetknuto mezi krb a stěny. Naproti němu je umístěn dřevěný jídelní stůl s lavicí, která je pokračováním linie kuchyňské linky.

Hlavní ideu návrhu tvoří dva opačné a doplňující se principy – modernita a tradice. Na jedné straně exaktní, chladná a velmi odolná betonová stěrka, jež byla nutností vzhledem k početné rodině obyvatel, uvažovanému provozu i blízkosti přírodního kontextu. Proto pokrývá podlahy v celém bytě. Na druhé straně materiály, barvy a tvary, které po svém „převyprávějí“ tradici a jejichž kompozice vychází ze zažité představy o charakteru interiérů historických chalup a venkovských domů. „Kachličky jsme našli původně na Pinterestu, jsou od německého designéra Sebastiana Herknera a vyrábí je keramička Kaufmann Keramik. Jejich barva navozuje atmosféru starých horských chalup, naopak tvarem přinášejí prvek současnosti a elegance.” V této podobě jde spojení vlídné atmosféry s formální prostotou, jež vychází z logiky praktického uspořádání, vstříc pohodlí.

Materiálové řešení a zpracování podhledů v hlavním prostoru, kuchyně, vestavných skříní, krbového tělesa odkazuje na tradiční „chalupářská“ řešení, která ovšem formuje v duchu moderních nároků na estetiku nebo na údržbu. Materiály volila architektka tak, aby se do nich esteticky vpisoval jejich život. Dřevo jako „druhá lidská kůže“ ponese stopy používání, které jej zušlechtí. I betonová stěrka v sobě užíváním ponese nové příběhy, jakýsi ornament života. I přesto, že byt je součástí novostavby, dodávají mu chytře volené architektonické prvky a materiálová řešení kouzlo staré horské chalupy i servis moderního bydlení.

Autor: Ing. arch. Markéta Bromová, Markéta Bromová architekti

Galerie

Foto: Veronika Raffajová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky