kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Rekonstrukce Rezidence Hradební v Ústí nad Labem ukázala potenciál desek fermacell®

Rekonstrukce Rezidence Hradební v Ústí nad Labem ukázala potenciál desek fermacell®

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti DAMA NET
V kompletně rekonstruované devítipodlažní budově v Ústí nad Labem, kde po přestavbě vznikly administrativní prostory a téměř sedm desítek nájemních bytů, byly všechny dělící konstrukce provedeny ze sádrovláknitých desek fermacell® tloušťky 12,5 mm. Že je fermacell® „jedna deska na všechno“, se tady potvrdilo v plném rozsahu.

Nyní zrekonstruovaná budova bývalých Pozemních staveb byla postavena ve slohu nový brutalismus a vyrostla v letech 1974 – 1977. Autory projektu byli architekti Bergr, Hejduk a Drtikol. Objekt sloužil jako administrativní budova, fasáda byla kompletně provedena z pohledového betonu, litého do trapézových plechů – to dodalo fasádě charakteristický vzhled. V roce 2019 se investorská společnost DE Tower s.r.o. z Ústí nad Labem pustila do rozsáhlé rekonstrukce, při které spolupracovala s renomovanou projekční kanceláří Projekty CZ v čele s Ing. arch. Zdeňkem Šťastným. Vzhledem k tomu, že tato budova byla postavena v době naprosto jiných stavebních standardů, musel investor spolu s projektanty přistoupit ke kompletní rekonstrukci. Z celé budovy zbyl prakticky pouze základní betonový skelet, vše ostatní je nové. Rekonstrukce realizovaná společností DAMA NET byla dokončena na podzim loňského roku 2020.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti DAMA NET

Příčky fermacell® 1S11 jsou dnes už klasikou, zajímavé je však použití dvouvrstvého opláštění 1S31 v bezpečnostním provedení RC3 (konstrukci tvoří z obou stran dvě a dvě sádrovláknité desky fermacell® o tl. 12,5 mm bez plechu!). Zákazník v nich získal certifikovaný produkt s výbornou akustikou, vysokou protipožární odolností a minimální tloušťkou, která šetří místo. Všechny požadavky na akustiku, protipožární řešení nebo zavěšení břemen tak architekti vyřešili jen pomocí tří jednoduchých konstrukcí. Příčky v rámci bytů jsou s jednovrstvě opláštěnou skladbou typu 1S11, mezibytové příčky jsou opláštěné dvouvrstvě 1S31 RC3 a u předstěn je využita konstrukce 3S12.

Galerie

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky