kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Revitalizace brněnského nádraží Zvonařka s mobiliářem mmcité

Revitalizace brněnského nádraží Zvonařka s mobiliářem mmcité

Zdroj/foto: Se souhlasem mmcité
Betonové struktuře stavby skvěle sekunduje červená barva, odkazující na industriální prostředí a tovární cihly v přilehlé galerii Vaňkovka, ale i na oficiální barvu města Brna.

Výjimečnou brutalistní stavbu, postavenou v roce 1988, architekti očistili, opravili a opatřili nátěrem ve světlém odstínu, který opticky zvětšuje její výšku. Opravou prošla také ocelová příhradová konstrukce zastřešení, která je technicky i funkčně unikátní v celoevropském měřítku. Rekonstrukcí se podařilo zároveň zachovat původní strukturu budovy, a přitom přehodnotit veřejný prostor na funkční objekt přizpůsobený současným potřebám cestujících. Především lepší průchodností, logickým členěním provozu, ale i nově vzniklým zázemím a odbavovací halou. Ta je postavena ve tvaru organické vlny a na severní straně otevírá celý autobusový areál městu. Betonové struktuře stavby skvěle sekunduje červená barva, odkazující na industriální prostředí a tovární cihly v přilehlé galerii Vaňkovka, ale i oficiální barvu města Brna.

Červená vlna výpravní haly překlenuje klíčové zázemí od prodeje jízdenek a čekárny až po občerstvení a toalety. Stejně barevný mobiliář v interiéru čekárny pochází od firmy mmcité a využívá modulární sedací systém Pixel, oceněný také Red Dot Award. Moduly Pixel je možné dle potřeb přesouvat, měnit opěradla, seskupovat či naopak oddělovat. Nedílnou součástí, a dalším důležitým požadavkem, byl dostatek zeleně a vytvoření odpočinkové oázy pro cestující. Díky systému Pixel se zabudovanými květináči tvoří rostliny nedílnou součást sezení a slouží také jako optický předěl jinak rušného prostředí.

Zdroj/foto: Se souhlasem mmcité

„Pixel je jedním z našich nejkreativnějších řešení,“ komentuje výběr architektů David Karásek z mmcité a dodává, „ocelovou opěrku lze umístit kamkoli na sedací plochu a kombinace čtverců umožňuje vytvářet téměř nekonečné sestavy. V rámci příslušenství nabízíme také optimalizaci područek např. pro seniory, přídavné stolky, ale i USB nabíjení, které zde cestující jistě ocení.“

Na úpatí červené vlny našly své místo také stojany na kola Lotlimit kopírující svým jednoduchým tvarem konstrukci střechy a myšleno bylo i na venkovní posezení, pevně ukotvenou sestavou stolků a židlí Bistrot, rovněž od mmcité.

„Mobiliář mmcité používáme do našich realizací často a rádi, právě díky jeho špičkové kvalitě a promyšlenému designu. Pixel nás svou hravostí a variabilitou oslovil ve správnou chvíli, právě když jsme plánovali vnitřní prostory Zvonařky,“ vysvětluje architekt Ondřej Chybík.

Symbiózu architektury a mobiliáře tridemu Chybík+Krištof a mmcité najdete také například ve Znojmě v rámci revitalizace pivovaru a přilehlé Enotéky nebo v oblíbených pražských „foodprojektech“ Manifesto.

Galerie

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky