kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Velkoformáty Ytong a Silka – inteligentní řešení pro developerskou výstavbu nejen vícepodlažních domů

Velkoformáty Ytong a Silka – inteligentní řešení pro developerskou výstavbu nejen vícepodlažních domů

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Xella
Rychle, přesně, úsporně. Tak by se dal ve třech slovech popsat způsob práce se stavebním systémem Ytong a Silka. Tyto přednosti platí pro všechny výrobky ze sortimentu Ytong a Silka a oceňují je i developeři, kteří s nimi realizují zástavby vícepodlažních domů.

Velkoformátové prvky snižují pracnost a zvyšují efektivitu výstavby 

Velký formát tvárnic a příček a k tomu minijeřáb – to je cesta k rychlé a přesné výstavbě s velkoformátovými prvky Ytong a Silka. Velkoformátové tvárnice a příčky navíc snižují nároky na personál – při práci s nimi stačí méněpracovníků, a také pro ně je díky této technologii práce fyzicky méně namáhavá. Pomocí minijeřábu může člověk zvedat bloky plošně větší, a tím až dvojnásobnou rychlostí roste výstavba a na staveništi stačí poloviční pracovní četa.

Nižší bytové domy s 3 – 4 nadzemními podlažími: dokonalá symbióza Ytong Jumbo + Silka Tempo

U rodinných domů a nízkopodlažních bytových domů jsou efektivním prvkem tvárnice Ytong Lambda YQ. U větší výstavby typu bytových domů do čtyř nadzemních podlaží se vyplatí stavět z velkoformátových prvků, díky kterým stavba rychleji roste. Tato forma výstavby navíc šetří čas i při projektování a dá se s nimi dobře a kvalitně připravit i multidisciplinární 3D model v BIM technologii. Obvodové stěny se při podobných projektech zdí z velkoformátových prvků Ytong Jumbo. „Ytong Jumbo se používá všude tam, kde naši zákazníci požadují krátké doby výstavby azároveň vysokou kvalitu stěn.“ říká Ing. Lucie Šnajdrová, manažerka velkoformátové výstavby CZ & SK ve společnosti Xella.

Pro vyšší bytové domy s více než 4 nadzemními podlažími jsou ideální tvárnice Silka Tempo

Tvárnice Silka Tempo mají podobné složení jako Ytong, ale svou únosností až 20 MPa se podobají betonu. Štíhlé stěny přinášejí kromě výborné akustiky a únosnosti i vyšší užitnou plochu v budovaném objektu. Nejhospodárnější řešení vnitřních nenosných a dělících stěn nabízejí příčkové panely Ytong, které jsou součástí velkoformátového sortimentu společnosti Xella. Tyto panely jsou konstrukčně vyztužené a vyrábějí se na míru dle výšky podlaží, přičemž maximální výška je 3 m.

Velkoformátové výrobky jdou ruku v ruce s prvotřídními službami 

Stavební firmy si od společnosti Xella mohou zapůjčit veškerou mechanizaci, potřebnou pro velkoformátový výstavbu – v nabídce jsou minijeřáby, kleště, schůdky nahrazující lešení, manipulační vozíky, hevery a další. Součástí dodávky jsou i plány kladení na míru, odborní poradci firmy jsou samozřejmě připraveni poskytnout maximální odbornou podporu.

Kompletní technická podpora pro developery je součástí služeb společnosti Xella 

Díky novému konceptu služeb blue.sprint zpracuje Xella v projektové fázi z jakýchkoliv digitálních podkladů model zdiva, tj. digitální „dvojče“ stavby. Pokud projektuje projektant developera v BIM, může využít BIM knihovnu s produkty celého Xella sortimentu. V rámci služby blue.sprint může využít například kontroly kolize v návaznosti stěn, návrh optimalizace řešení projektu včetně cenové nabídky a výkazu materiálu. Po stránce výroby je možné získat kladečské a montážní plány stěn z velkoformátových výrobků na základě odsouhlaseného 3D modelu včetně využití možnosti výroby stěnových panelů na míru. V neposlední řadě je třeba zmínit, že Xella jako dodavatel je optimální i z hlediska ekologického – společnost se dlouhodobě zaměřuje na zachování přírodních zdrojů, snížení energie a emisí, čímž přispívá k získání certifikace budov v systémech LEED / Breeam.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Xella

Velkoformátové prvky Ytong Jumbo, Silka Tempo a Ytong příčkové panely vyrobené na míru představili v nové čtvrti Lastovičky v Nové Dedince nedaleko Bratislavy všechny výhody inovačního stavění.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Xella

Příčkové panely Ytong jsou součástí velkoformátového sortimentu společnosti Xella. Výrazně zkracují čas výstavby, šetří náklady, zvětšují užitnou plochu podlaží a zajišťují výstavbu tenkých, pevných a rovných příček.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Xella

Nářadí na práci s velkoformátovými prvky Ytong a Silka je dostupné na e-shopu xella.cz.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Xella

Systém velkoformátových vápenopískových tvárnic Silka zkracuje čas zdění až o 60 %, zvyšuje kvalitu stěny a snižuje náklady na financování výstavby.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Xella

U developerského projektu SEKO komplex v Trenčíně jsou na nosné stěny použity velkoformátové vápenopískové tvárnice Silka Tempo, které zde autoři projektu navrhli pro jejich vysokou nosnost a výborné akustické vlastnosti. Obvodové stěny jsou vyzděné z velkoformátových prvků Ytong Jumbo, u kterých kladně hodnotili jejich výborné tepelně-technické vlastnosti. Pro projekt byl zpracován multidisciplinární 3D model v technologii BIM.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky