kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Víkendový dům v Bukovanech: Venkov2

Víkendový dům v Bukovanech: Venkov2

dům
Foto: Alex Shoots Buildings
Dům ve svahu ve vinařské uličce je nenápadná novostavba vetknutá na místo původního stavení. Použité materiály i dispoziční řešení představují vhodný komunikační jazyk pro lepší porozumění starého s novým.
  • Místo: Bukovany, okres Hodonín
  • Investor: soukromá osoba
  • Autoři: Václav Navrátil, Jan Sedláček – SENAA architekti
  • Spolupráce: Kateřina Zabadalová, Jan Gadziala, Jana Zuntychová – zahradní architekt
  • Zastavěná plocha: 98 m2
  • Užitná plocha: 115 m2
  • Projekt: 2019
  • Realizace: 2021

Autorská zpráva

Dům se nachází v příjemné sklepní uličce s omezeným přístupem stavební techniky. Od původního záměru rekonstrukce se po zjištění skutečného stavu muselo rychle upustit. Novostavba respektuje půdorysnou stopu i tvarové pojetí starého domu.

Koncepčně je dům rozdělený na několik dispozičních a konstrukčních částí. Ložnice, koupelna a WC jsou umístěny ve zděné části – původně obytná světnice. Prosklená obytná místnost stojí v místě bývalých kozích chlívků a konstrukčně se jedná o ocelovou konstrukci. Nástavbu tvoří dřevostavba a je zde umístěna sauna s odpočívárnou.

Dům využívá do posledního kousku prudce se svažující pozemek. Na ploše 230 m2 se kromě domu samotného nachází i kůlna na kola a nad střešní terasou je do svahu „zakousnutý“ bazén s panoramatickým výhledem do okolí.

Dům má tradiční tvarosloví, ale kombinuje moderní detaily s historickými technologiemi. Například ručně tesaný povalový strop vsazený do ocelové konstrukce, na kterou navazuje bezrámové velkoplošné zasklení. Vnitřní omítky jsou ve hmotě probarvené a gletované bez dodatečné povrchové úpravy. Výrazným zjemňujícím prvkem jsou zaoblené rohy ostění a nadpraží oken. Na domě je použita i tradiční lidová japonská technika šou-sugi-ban opalovaného dřeva. Tímto způsobem je ošetřena celá nástavba saunového domečku na střešní terase.

Směs rozmanitosti detailů a celkové dispoziční řešení vytváří architektonický zážitek z prostoru a ukazuje možnost implementace moderní architektury do historického kontextu vinařské uličky.

dům
Foto: Alex Shoots Buildings

SENAA

SENAA je architektonický ateliér, který založili Jan Sedláček a Václav Navrátil v roce 2011. Ing. arch. Jan Sedláček se narodil v roce 1981 v Prostějově, vystudoval fakultu architektury v Brně (2011). Absolvoval také roční studium na fakultě architektury na University of Brighton (2008) a následně roční praxi v ateliérech RoTo Architects v Los Angeles a Zakrzewski Hyde Architects v New Yorku (2009). Poté působil v brněnském ateliéru DRNH (2010). Ing. arch. Václav Navrátil se narodil v roce 1983 v Kyjově, vystudoval fakultu architektury v Brně (2009). Absolvoval roční praxi v ateliéru Group A v Rotterdamu (2008). Poté působil v ateliéru Znamení čtyř (2008), tři roky v ateliéru Ladislava Lábuse (2012) a také v ateliéru Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno.

Autor: SENAA

Galerie

Foto: Alex Shoots Buildings, SENAA

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky