kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » XXS architektura: Tiny House Done

XXS architektura: Tiny House Done

Zdroj/foto: Jan Kuděj
Elegantní černý kvádr Tiny House Done představuje rychlé a pohodlné řešení alternativního ubytování pro ty, kteří se nechtějí vzdát vysokých uživatelských i estetických standardů a zároveň řeší téma udržitelnosti. Za prosklenou stěnou poblikávají kamna, do tepla zve pohodlná postel. Na terase jasanový stolek, dvě židle. Vše minimalistické, stylové, komfortní.

Nenápadné a k okolí citlivé útočiště před městem, když se nechcete vzdát koupelny ani estetických kulis. Koncept má jasně definovanou klientelu z řad ekologicky uvědomělé veřejnosti. K domku, který v nejluxusnější plně vybavené variantě stojí necelých sedm set tisíc, dostane nový majitel strom k zasazení.

Kabina nepotřebuje sítě ani stavební povolení. Soběstačnou stavbu si nový majitel díky chytrému konstrukčnímu řešení může snadno sestavit sám jako stavebnici. Stačit by k tomu měli čtyři průměrně zruční lidé. Stavba se založí na pilotech, bez betonování. A za pár dnů je hotovo, ne náhodou se proto odpočinková kabina jmenuje Done. Limity domku se týkají především užitné plochy. Tu tvoří beze zbytku smysluplně využitých dvanáct metrů čtverečních. Architekti ze studia DDAANN dostali na omezený půdorys pokoj s ložnicí, kuchyňku, sprchu, toaletu, technickou místnost i terasu. V nejluxusnější verzi GLAMP je kuchyň obložená jasanem s corianovou pracovní deskou, luxusní sprchová hlavice a kohoutky mají matně černou úpravu, domek je vybaven kamny Jotul a je napojen na kořenovou čističku a tlakovou vodu. Za takovou útulnu v plné výbavě zaplatíte 673 000 Kč bez DPH.

Zdroj/foto: Jan Kuděj

K dispozici je i OFF GRID verze, jež se obejde zcela bez sítí. Gelové dvanáctivoltové baterie vydrží svítit a dobít většinu elektroniky a nabíjí se z kolektoru na střeše, nebo lze zvolit sofistikovanou soustavu solárních panelů a baterií spojených s tepelným čerpadlem. K tomu lze doplnit nádrž na dováženou vodu kombinovanou se sbíranou dešťovou. Tato výbava promění domek v soběstačnou jednotku i v lokalitách, kde by komín a kouř způsobovaly komplikace.

CORE varianta, je pak osekána pouze na stavbu. Ke všem konfiguracím však obdržíte sazenici stromu. Cílem je, aby každý pokácený strom, který byl použit při stavbě domu, nahradil nový. Ekologický aspekt nejen navrhování, ale i stavění či užívání staveb nabývá na významu. Společnost Devoto, český výrobce, jenž se specializuje na výrobu dětského nábytku používá na Tiny House Done pouze lokální zdroje dřeva. Koncept Tiny House Done byl vyvinut tak, aby byla uživatelsky vstřícná nejen montáž, ale i právní rámec stavění. Kabiny lze postavit jen na základě ohlášky, a tak ohleduplně umístit i do panenské přírody, na místa s lákavými výhledy nebo tam, kam by tradiční stavba neobstála.

Fenoménu „tiny housingu“, tedy bydlení na minimální ploše, v posledních letech propadl celý svět. U nás vzniká hned několik projektů tohoto typu, ale v českém prostředí ještě nelze hovořit o masovém trendu. Tiny House Done 001 postavený ve Smržovce v Jizerských horách však nasadil laťku vysoko. Do portfolia svých destinačních doporučení jej zařadil i nezávislý portál Amazing Places.

Zdroj/foto: Jan Kuděj

Tiny House Done ve Smržovce

Studio: DDAANN

Autor: Dan Baudis, Dan Rohan

Umístění projektu: Smržovka, Jizerské hory

Rok dokončení: 2019

Užitná plocha: 12 m²

Zadavatel: Lukáš Otevřel, PORT X, s. r. o.

Výrobce: Devoto, s. r. o.

Fotografie: Jan Kuděj

Galerie

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky