kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové novinky: Flexibilní světelná trubice La Linea

Designové novinky: Flexibilní světelná trubice La Linea

La Linea
Zdroj: Se souhlasem společnosti Artemide
Co je nového v designu? Artemide a Bjarke Ingels Group na trh uvedli novou flexibilní světelnou trubici La Linea.

Zářící plachetnice

Se zajímavou variací na archetypální pojetí lucerny přichází designéři ze studia Space Copenhagen a renomovaná společnost GUBI. Jemnost tradiční japonské papírové lucerny vyvažují podstavcem z těžkého a vizuálně dominantního kamene, který kolekci lamp Unbound dodává až sochařský charakter. „Design je rovnováhou mezi elegantním a řemeslným, rafinovaným a naivním – Unbound je charakteristickým příkladem tohoto dialogu,“ říkají designéři Signe Bindslev Henriksen a Peter Bundgaard Rützou ze Space Copenhagen. Ke světlu přistupují nejen jako k praktickému nástroji, ale také jako k prvku, který dokáže navodit atmosféru a vyvolat příjemné pocity.

Zdroj: Se souhlasem společnosti GUBI

Světelný had

Vypadá nenápadně, ale stojí za ní velká technologická inovace firmy s bohatými zkušenostmi a neméně protřelého autora. Výrobce Artemide se spojil se studiem Bjarke Ingels Group, aby na trh uvedli novou flexibilní světelnou trubici La Linea, která umí obohatit takřka jakýkoliv prostor – venkovní i vnitřní. Díky svým mechanickým a strukturálním vlastnostem se snadno přizpůsobí extrémním klimatickým podmínkám, dobře odolává povětrnostním vlivům a vysokým rozdílům teplot (od -20 °C až do +40 °C). Pokud si budete přát, La Linea nabyde skulpturální podoby, ale jestli jste zastánci jednoduchosti, ani tak vás nezklame – stačí ji použít jako jemnou světelnou linku k vedení pozornosti nebo minimalistické osvětlení prostor.

Mašlička na doma

Taburet a odkládací stolek v jednom je novinka od italského designéra Lucy Nichetto pro francouzskou značku La Manufacture. Dvojice tvarů je vyřezaná z polyuretanové pěny a spojená kovovými madly. Každá část má jinou barvu, což objektu dodává hravost a charakter novodobého designového totemu. Konstrukce je dostatečně pevná, abyste na ní mohli vy nebo stoh vašich knih a časopisů bez obav spočinout, ale také dostatečně lehká, aby ji bylo možné snadno přesouvat po bytě a měnit její účel podle přání nebo nálady. Díky odolnému povrchu ji navíc můžete použít v interiéru i exteriéru.

Zdroj: Se souhlasem La Manufacture

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky