kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové novinky: Fúze přírodních materiálů

Designové novinky: Fúze přírodních materiálů

váza
Foto: Marie Zdráhalová
Jaké designové novinky jsme si pro vás připravili?

Poděkování ženám

Osobním vzkazem ženám designérkám je nová kolekce doplňků Thanks girls! od studia Mikolášková & Drobná. To od roku 2021 tvoří Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná, které se poznaly už při studiích designu na ČVUT v Praze. Thanks girls! volně navazuje na jejich debutovou sérii knižních zarážek a váz Scene collection, se kterou uhranuly Designblok, a získaly dokonce nominaci na ceny Czech Grand Design. Výrazné barvy a minimalismus forem najdeme i v jejich druhé kolekci Thanks girls!, která kromě skla prozkoumává také materiály dřeva a textilu. Paravány, stolička, polštáře a nápojová kolekce tvoří torzo dámského budoáru, a jsou tak symbolickým poděkováním prvním průkopnicím designu.

nábytek
Foto: Mikolášková & Drobná

Fúze přírodních materiálů

Nová kolekce váz od Roberta Vlasáka zkoumá křehkost vztahů mezi člověkem a přírodou. Když se na jejich strukturu podíváte opravdu zblízka, všimnete si drobných písčitých zrnek. Ty si designér přivezl jako vzpomínku na stáž na Universidade de Nova Lisboa v Portugalsku a zapracoval je do nové kolekce. Právě díky tomu se série jmenuje Lisa-Bou. Mladý talent českého skla je studentem zlínské univerzity, kde právě dokončuje magisterské studium pod vedením Petra Stanického. Na fotografiích od další zlínské autorky, Marie Zdráhalové, vyniká jejich jednoduchost a stohovatelnost – z kusů si můžete sestavit hravé totemy. Kolekci prozkoumejte na designvlasak.cz.

Design od srdce

Nové vázy Sebastiana Kitzbergera navazují na jeho dosavadní práci se symboly. Rodák z Rožnova pod Radhoštěm do nich totiž vpisuje specifické zdobení valašských roubenek a starých dřevěnic. Lidová tradice znovu ožívá díky jeho neobvyklé metodě, kdy dekor nevytváří až po vyfouknutí skla rytím, pískováním nebo leptáním, ale vrývá ho přímo do dřevěné formy. Právě tak vzniká autentické dílo, které kromě zamýšleného dekoru pracuje i se samotnou strukturou dřeva ve formě, jež je součástí výsledné vázy. V aktuální novince Cult of Heart Vase`s posunul práci s dekorem a tvarem váz zase o kousek dál a nabízí své podpisové srdce v ještě organičtější formě než doposud.

váza
Foto: Sebastian Kitzberger

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky