kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové novinky: Posezení v síti

Designové novinky: Posezení v síti

židle
Foto: Interesting Times Gang
Jaké designové novinky jsme si pro vás připravili?

Kelly v Miami

Proslulá americká designérka Kelly Wearstler představila spolu se značkou Arco novou kolekci nábytku Nudo. Obsahuje šestnáct kusů nábytku, včetně židlí a stolů, a šest doplňků, jako jsou talíře a mísy. Všechny si pohrávají s principem kontrastů, narušují očekávání a jsou potěšením pro oči. Wearstler všechny kusy navrhla z barevného mramoru, který však v jejím podání působí poddajně a vláčně. „Hluboce jsem se zajímala o možnost vytvořit skutečnou měkkost prostřednictvím zakřivených tvarů v pevnosti mramoru,“ říká. Na tento dojem měla vliv i hlavní inspirace, která stojí v pozadí celé kolekce Nudo – a totiž tkaní textilu: „Řemeslo tkaní má kořeny ve starých kulturách na celém světě. Každý kus v Nudo této historii vzdává hold.“

nábytek
Foto: Arco

Posezení v síti

Z materiálu z recyklovaných rybářských sítí a lan tiskne švédské studio Interesting Times Gang židle Kelp. „Série je inspirována biomimikou. Zvlněné linie a organicky se kymácející siluety napodobují tvary, které se přirozeně vyskytují v oceánské vegetaci,“ říkají designéři Alexander Westerlund, Sean Barrett, Anna Eliasson a Pinar Metin ze studia Interesting Times Gang. Zakřivení dosahují díky pokročilé technologii 3D tisku. Židle jsou tak příjemně ergonomické, pružné a pohodlné. „Naším cílem bylo upozornit na skutečnost, že obrovské množství podmořských chaluhových lesů bylo zlikvidováno v důsledku neudržitelných rybářských praktik a zvyšující se teploty oceánů,“ doplňují autoři. 

Vzácná bonsaj

Propojit zdánlivě nepropojitelné světy si předsevzal sklářský výtvarník a designér František Jungvirt. V novém uměleckém projektu navázal spolupráci s francouzskou automobilkou DS Automobiles, cukrářským butikem Věnečky Janeček, floristickým studiem Provoní a českým hodinářstvím Prim. Výsledkem spolupráce, jež probíhala pod záštitou festivalu Czech Design Week, je série uměleckých fotografií. Ústředním objektem focení se staly vozy z limitované edice DS 7 Crossback Louvre a bonsajově zelené vázy Františka Jungvirta z jeho nové kolekce Wavy. Vázy jsou ručně foukané do dřevěné formy, broušené a leštěné do vysokého lesku. Tento odstín tmavě zeleného skla přitom patří k velmi luxusním, jelikož ho dokážou zbarvit pouze vzácné oxidy kovů.

vázy
Foto: František Jungvirt

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky