kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Snídaně jako rituál

Designové tipy: Snídaně jako rituál

nádobí
Foto: Editions Milano
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Snídaně jako rituál

Spolu s módní návrhářkou Alessandrou Facchinetti uvedla milánská značka luxusních doplňků a nábytku Editions Milano kolekci precizního porcelánového nádobí. Rozvíjí tak linku nastoupenou spoluprací se špičkami designu – Patricií Urquiolou nebo nendo. Podobně jako další produkty Editions Milano, také toto propojení oslavuje to nejlepší z historických tradic a řemesel Itálie a nabízí estetiku bývalé kreativní ředitelky takových společností, jakými jsou Gucci, Valentino či Tod’s. Každodenní moment snídaně posouvá Facchinetti na úroveň rituálního obřadu. „Bylo pro mě důležité pochopit způsob, jakým se dotýkáme předmětů a jak ovlivňují gesta. Chtěla jsem, aby vytvořily pocit harmonie, který je nezbytný pro první ranní okamžiky,“ říká. Z této posvátnosti vychází také bílá barevnost a jednoduchost, tříbená zajímavými detaily obřích oušek a jemných, mírně dekorativních detailů.

Prorůstání

Z pohybu vlajících plachet tradičních arabských plachetnic Dhau vychází kolekce Inky Dhow britské designérky Bethan Gray. Vzor už léta zkoumá, ztvárňuje a neustále posouvá – ať už se to týká nábytku, nebo keramiky. Pro každý z projektů motiv maluje ručně, adaptuje ho danému měřítku, materiálům i použití. Tento projekt pro předního výrobce autorských koberců cc-tapis je pak přirozenou evolucí celého procesu, pro jehož návrh tentokrát sáhla k inkoustu, kaligrafickým štětcům a akvarelovému papíru. Zalíbil se jí totiž moment, kdy vzor přepadává přes schody, čáry se mění v nepravidelné, různorodě se po povrchu klikatí, překrývají a navzájem se prorůstají.

vázy
Foto: Bethan Gray

Posun perspektivy

Premiérovou kolekci představilo rakouské designové uskupení Ursula Futura pod jménem Phenomena. Do série patří částečně zamlžené zrcadlo a svícen z ohnutých plátů skla, přičemž oba produkty rakouský kolektiv vyrábí na severu Čech. Zejména svícen Verity nabízí zajímavé úhly a změny očekávané perspektivy v interakci se světlem svíčky a odrážením bezprostředního okolí. Jeho design spočívá v o sebe opřených skleněných plátech, které vypadají, jako by byly namísto křehkého materiálu vyrobené z poddajného másla. Za 790 eur ho seženete v online obchodě www.ursulafutura.com.

svícen
Foto: Ursula Futura

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky