kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Jídlo jako nástroj interakce

Designové tipy: Jídlo jako nástroj interakce

stůl
Foto: Muller Van Severen a Laila Gohar
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Jídlo jako nástroj interakce

Nevšední jídelní stůl inspirovaný různými krmítky pro ptáky i exotickým původem jednoho z tvůrců společně navrhli Laila Gohar a designové duo Muller Van Severen. Gohar do spolupráce vstupovala jako odbornice na jedinečné stravovací zážitky se zkušenostmi s klienty, jako Comme des Garçons, Simone Rocha, Galeries Lafayette, LVMH, Phillips nebo Tiffany & Co., a Muller Van Severen jako designéři se zázemím v umění. Gohar jídlo vnímá jako umělecké médium i nástroj pro komunikaci, skrze který zkoumá povahu lidské interakce. Fien Muller a Hannes Van Severen pak do projektu přidali prostorové přemýšlení, psychologii barev i trochu fantazie a na světě byl několikapatrový jídelní stůl určený pro vytvářením veselých a multismyslových jedlých událostí.

Kus skutečného charakteru

Maison Matisse vznikla z popudu potomků malíře Henriho Matisse s přáním oslavovat a ctít bohaté umělecké dědictví jejich nadaného předka. Mezi aktivity značky patří i další rozvíjení Matissova odkazu a hledání nových forem pro jeho myšlenky, aby nezastaraly a byly stále současné. Do této linie patří také spolupráce s Andreou Trimarchim a Simone Faresinem z italského studia Formafantasma, kteří pro Masion navrhli limitovanou kolekci osvětlení. Renomovaní designéři přinesli svěží a zároveň citlivý pohled na Matissovo dílo. Jejich trojrozměrná interpretace představuje skutečný kus charakteru, který se z každého úhlu pohledu odhaluje jinak. Každý kus je očíslován a podepsán designéry a označen logem Maison Matisse.

umění
Foto: Maison Matisse

Udržitelný nábytek

Unikátní technologii osmózy způsobené solí na dřevě využívá pro udržitelný design povrchů berlínské studio Llot Llov. Jeho zakladatelka Ania Bauer dlouhá léta experimentovala s působením soli na nejrůznější materiály, až se dopídila fascinující reakce navlhčeného dřeva a solného roztoku. Přirozený proces zajistí eliminaci pigmentů, kterou se Ania naučila ovládat s takovou dokonalostí, že její povrchy s patentovanou technologií Osis dnes využívají přední značky pro udržitelnou dekoraci vybavení showroomů. Sami Llot Llov pak nabízejí vlastní kolekci nábytku a doplňků. Patří mezi ně i komoda z kolekce Brutal, jejíž dekor připomíná kůži leoparda, tvar zase odkazuje k brutalistické architektuře a monumentálnosti. Elegantní skříňka dokáže ukrýt nádobí, knihy nebo poslouží jako stylový domácí bar.

nábytek
Foto: Llot Llov

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky