kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Nábytek jako umění

Designové tipy: Nábytek jako umění

nábytek
Foto: Jakub Vávra a Milan Pekař
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Nábytek jako umění

Umělecký truhlář Jakub Vávra opět spojil síly s předním keramikem Milanem Pekařem, aby společně vytvořili unikát, o který se sběratelé a znalci kvalitního řemesla poperou. Jejich šperkovnice kombinuje obklady z ručně tvarované a glazované keramiky s do detailu propracovanou konstrukcí ze dřeva. Vávra a Pekař podobné dílo nevytváří poprvé, do paměti se zapsali v rámci kolektivu M.P.K.J.V.L.J.S., který na Designbloku 2020 exceloval natolik, že hned po skončení festivalu objekty putovaly do vyhlášené italské galerie Rossany Orlandi, ke klientům do Švýcarska nebo Švédska.

Krásná objížďka

Dánské duo GamFratesi rozšířilo loni spolupráci s rakouským brandem Gebrüder Thonet Vienna. Společně na milánském designweeku Salone del Mobile představili dvojici produktů. První je dodatek k úspěšné kolekci MOS, která se rozrostla o novou komodu zdobenou charakteristickým slaměným výpletem. Perfektně zapadá do již existující řady a nabízí novou, praktickou funkci. Úplnou novinkou byl pak kulatý konferenční stolek DETOUR. Jeho název může znít možná maličko krkolomně – doslova totiž znamená objížďku. V tomto případě nejde však jen o fyzickou podobu, ale také o metaforu změny, ke které při sledování cesty dochází. Nohy stolku ve skutečnosti vytvářejí hru linií, aby získaly dekorativnější vzezření, které v samotném důsledku objížďku opravdu může připomínat.

nábytek
Foto: GamFratesi a Gebrüder Thonet Vienna

Láska k vlasti

Vděčnost a lásku k vlastní zemi vyjadřuje kolekce ukrajinské značky Faina Victorie Yakushy Stepping on Ukrainian soil. Ani válka nemůže zastavit proud energie této ukrajinské designérky, která tvoří pod značkou Faina už osm let. S pobočkami v Kyjevě a Antverpách nachází stále nové způsoby, jak kulturní dědictví a řemeslnou zručnost ukrajinských tvůrců převyprávět jazykem moderního designu. V extrémně složité situaci nalezla Yakusha poměrně rychle způsob, jak pokračovat ve výrobě a vlastní tvorbě, aniž by se nechala zastrašit nebo paralyzovat. Na milánském veletrhu Salone del Mobile se představila v samostatné instalaci, spolu s českou sklářskou firmou Lasvit představila novou kolekci lustrů Sluhach, a na Design Miami/Basel dokonce za svou instalaci Stepping into Ukrainian soil získala ocenění Best Curio Presentation 2022.

umění
Foto: Faina

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky