kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Promyšlené pití kávy a čaje

Designové tipy: Promyšlené pití kávy a čaje

hrnečky
Foto: Blocks
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Architektura z keramiky

Keramika Annu Jukovou nadchla už v devíti letech, když si ji jako dítě vyzkoušela v zájmovém kroužku. Od té doby ale uteklo mnoho vody, Anna vystudovala dějiny umění a vystřídala různá zaměstnání, než se jí podařilo nalézt vlastní tvůrčí cestu a sebevědomé výtvarné vyjádření. Přestože první práce představila veřejnosti teprve v roce 2020, už rok nato vystavovala v Moskvě a Miláně, její vázy jsou používány jako dekorace v interiérech publikovaných v předních světových magazínech jako AD nebo ELLE Decoration a k dostání hned ve třech concept storech po celém Rusku – v Moskvě, Petrohradu i jejím rodném Nižním Novgorodě. 

keramika
Foto: Anna Juková

Kočičí kamarád

Vykouzlit úsměv na tváři dítěte i dospělého, a navíc pomoci opuštěným kočkám k lepšímu životu umí výrobky mladé designérky Barbory Hortové a její značky ČIČI. K minimalistickým hračkám Barboru inspiroval vlastní příběh o kocourovi z dětství, ze kterého se vyklubal spolehlivý životní parťák. Na počest Mikeše a jako oslava společného objevování světa vznikl po letech vývoje sedací vak, který dětem poskytuje pocit bezpečí a neklade meze jejich fantazii. „Přála jsem si, aby měly děti v ČIČI stejného kamaráda, jakého jsem měla já v Mikešovi. Aby si s ním mohly hrát, povídat, odpočívat na něm a cítit se s ním v bezpečí,“ říká zakladatelka značky ČIČI Barbora Hortová. Vak ČIČI Original se vyrábí v Česku ve spolupráci s rodinnou čalounickou dílnou ze severu Čech a deset procent výtěžku z prodeje putuje na podporu koček v nouzi v rámci Projektu Hope, z. s. V plánu jsou i další produkty pro děti i kočky – ani ty nesmí přece přijít zkrátka!

polštář
Foto: ČIČI

Promyšlené pití kávy a čaje

Na kolekci keramických stolků, váz a aromalamp Blocks navazuje designérka Adéla Bačová stejnojmenným kávovým setem. Stejně jako jeho předchůdci i tato nápojová sada balancuje na hranici mezi užitým uměním, sochařstvím a architekturou. Také tento přírůstek do rodiny Blocks charakterizuje barevnost sytě vínové, obláčkově modré, zemitě šedé nebo krystalicky bílé, vycházející z funkcionalismu a viditelný lem, který vznikne přehnutím dvou keramických plátů. Designérka ho záměrně ponechává viditelný, aby zdůraznila surovost jinak profesionální práce s keramickou hmotou a glazurou a narušila naše očekávání od minimalistického produktu. 

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky