kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Útvary z jiných světů

Designové tipy: Útvary z jiných světů

umění
Foto: Paola Lenti
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Útvary z jiných světů

S myšlenkou na udržitelnou a sociální odpovědnost vytvořili bratři Fernando a Humberto Campana kolekci Metamorfosi pro italskou značku Paola Lenti. Navrhovali ji pod vlivem starodávného japonského konceptu mottainai, který odkazuje na buddhistické učení o plýtvání věcmi a na častou neschopnost člověka přisoudit předmětům správnou hodnotu. Kolekce Metamorfosi nabízí atraktivní využití odřezků látek a materiálů, pro které už společnost neměla další využití. Formálně odkazují na přírodní svět včetně těch nejmenších, potřebných mikrobů, připomínat může i hmyz nebo ty nejzvláštnější mořské útvary.

Dva v jednom

Jednou z novinek, které italská firma Magis představila na Salone del Mobile 2022, je váza a lampa v jednom. Zdánlivě jednoduchý objekt Bouquet navrhlo duo Brogliato Traverso tak, aby se do něj vešly květiny a zároveň domov ozdobil světlem s kaleidoskopickými efekty. Stolní lampa je dobíjecí, vhodná do interiéru i exteriéru a dostupná v šesti monochromatických barvách, které se dobře kombinují s libovolným stylem bydlení. Uvnitř lampy se ukrývá praktická vyjímatelná váza, kterou můžete použít podle nálady.

vázy
Foto: Magis

Pořád v pohybu

V neustálém pohybu je světelný koncept novoborské sklárny Lasvit A:Live z pera designéra Stefana Mihailovice. Modulární kinetická instalace je založená na sérii jednoduchých pohybů, které dokážou vytvářet složitější a neustále se proměňující kompozice. Plastika tak z různých úhlů působí trochu jinak. Nejpůsobivější je pak pohled zezdola do útrob skleněné kompozice, která se vlní a mění před očima. Konkrétní vzhled je pak už jen na přání a fantazii majitele. Modulární komponenty na kruhové základně lze uspořádat do pravidelných rastrů nebo více organických kompozic, které se točí kolem vlastní osy. Ukrytý světelný zdroj umožňuje využít dynamického nasvícení pomocí LED pásků a posiluje efekt neustálého pohybu a nekonečné vizuální proměny.

umění
Foto: Lasvit A:Live

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky