kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Sochy z onyxu a mramoru

Designové tipy: Sochy z onyxu a mramoru

umění
Foto: SolidNature
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Půlstoletí slávy

Tacchini pokračuje ve své dlouhodobé strategii znovuobjevování a vylepšování designových klasik. U příležitosti veletrhu Salone del Mobile 2022 představila reedici modulární pohovky Le Mura od Maria Belliniho. Obnovenou variantu sedačky připravila přímo ve spolupráci s jejím autorem. Společně ji uzpůsobili tak, aby padesát let po premiéře nabídla zase o něco vyšší komfort, inovativnější materiály a nové detaily. Výsledkem je stále kvalitní nadčasový design, který je i půlstoletí po uvedení aktuální a dokáže zapadnout do celé šíře rezidenčních interiérů také díky své modularitě a nekonečnému množství konfigurací.

sedačka
Foto: Tacchini

Sochy z onyxu a mramoru

Značka přírodního kamene SolidNature debutovala na milánské přehlídce Salone del Mobile 2022 velkolepou výstavou Monumental Wonders v areálu alternativního výstaviště Alcova na kraji města. Pro hlavní objekty expozice oslovila etablované tvůrce – zkušenou holandskou designérku Sabine Marcellis, která se proslavila kusy z matné pryskyřice. Mimo jiné je známá spoluprací s IKEA a renomovaným architektonickým uskupením OMA, které posouvá hranice mezi architekturou, uměním a designem. OMA také vytvořila celý výstavní koncept, který povýšila na pohlcující zážitek. Kámen se tu prezentoval jako obří onyxová vstupní brána do jiného světa, mramorová koupelna, pojatá jako volně stojící socha, nebo velkolepá multifunkční otočná knihovna.

Pod vlivem Japonska

V přirozeném prostředí bytu v centru Milána představila japonská značka Ariake produkty, které pro firmu navrhli přední designéři z celého světa, jako Inga Sempé, Norm Architects, Neri & Hu, Keiji Ashizawa, Note Design Studio nebo kreativní ředitel Ariake Gabriel Tan. Instalaci v režii norsko-italského dua Kråkvik & D´Orazio nazvali Cipango a kladli v ní důraz na spojnice mezi italským a japonským designem k poctě prvních kontaktů mezi zeměmi. Ty lze vysledovat až do 13. století, kdy se Marco Polo dozvěděl o existenci Japonska, které nazval právě Cipango.

umění
Foto: Ariake

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky