kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Variabilní plisé

Designové tipy: Variabilní plisé

lustr
Foto: moooi
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Nový materiál

Všechno začalo výstavou Looks Like Magic!, kterou organizovala kurátorka Marie Cristina Didero na posledním ročníku veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Představila na ní poslední výsledky materiálového výzkumu španělského designéra Jorge Penadese, který se dlouhodobě zabývá tématem recyklace. První samostatná výstava autora v Itálii ukázala materiál textilní hlíny vyrobený z textilního odpadu a škrobu. Projekt vznikl ze spolupráce se španělským start-upem Telelavo, který se zabývá praním a zpracováním textilu především pro restaurace a hotely. Telelavo designérovi poskytl drobná vlákna, která se při odstřeďování zachytávají ve filtrech. Jejich spojení se škrobem, sušení a fermentování přineslo zajímavé výsledky – vznikl materiál podobný hlíně. Penades z něj ručně točí a formuje nejrůznější předměty denní potřeby, které se obejdou bez glazování a vypalování.

umění
Foto: Telelavo

Račte se usadit

Uměleckoprůmyslové museum s podporou Technologické agentury České republiky vyvinulo prototyp sit&see sedacího nábytku pro muzea a galerie 21. století. „Pro nás je důležité vybrat ze všech funkcí pouze takové, které mají smysl. Lavice bude v první řadě plnit prastaré funkce, které vycházejí z ergonomie a fyziologie člověka. A člověk si někdy potřebuje sednout,“ říká k vývoji designér a majitel značky mmcité David Karásek. Jednoduchý design v sobě ukrývá hned několik funkcí. Lavice v jasanovém dřevě využívá propojení s novými technologiemi, které ocení mladší generace. Vychází vstříc i seniorům, pro které je určené madlo k pohodlnému sedání a také možnost odložení hole tak, aby nepřekážela.

lavice
Foto: mmcité

Variabilní plisé

Příroda a její přirozený rytmus tvoří leitmotiv lustru Plié Plissé, který pro přední holandskou značku moooi navrhl mladý německý designér Lukas Bazle. Nastavitelné plisované svítidlo umožňuje zvolit intenzitu a směr světla – zatímco v rozloženém stavu je světlo měkké a ambientní, což se hodí na vytvoření příjemné večerní atmosféry, při složení více dovnitř míří proud světla intenzivněji v menším kuželu, a umožňuje tak lepší soustředění při práci nebo čtení knihy. 

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky