kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » HELUZ Dům roku 2021 vyhrál dům s tváří

HELUZ Dům roku 2021 vyhrál dům s tváří

dům
Foto: HELUZ
„Chtěl jsem, aby dům měl tvář,“ představuje ing. arch. Václav Kosnar stavbu, která zvítězila v hlasování HELUZ Dům roku 2021. Není divu – impozantně prosklený štít domu, který architekt navrhl a s rodinou i obývá v obci nedaleko Plzně, vám rozhodně utkví v paměti.

„Venkovským domům sluší sedlové střechy, a tak i tvarosloví našeho domu tuto tradici (s moderními prvky) zohledňuje,“ říká ing. arch. Václav Kosnar, který byl tentokrát sám sobě klientem. Kompozici zděného objektu z cihel HELUZ FAMILY 30 ve tvaru písmene T tvoří hlavní dvoupodlažní část s půdorysem obdélníku (13,6 x 6,6 m), zastřešená sedlovou střechou. Na severní straně je doplněna přízemním kolmým traktem (13,4 x 7,85) s plochou střechou. Dominantu domu s provětrávanou fasádou z latí ze sibiřského modřínu představuje jeho průčelí s vysokými okny. Sedlová střecha je kryta hliníkovou falcovanou krytinou v antracitové barvě. Fasádu domu tvoří kromě latí antracitový trapézový plech. Okna i vstupní dveře jsou hliníková (Schüco) rovněž s antracitovým povrchem, stejně tak i veškeré klempířské prvky. Dům se podobá klasickému venkovskému stavení, avšak s moderními minimalistickými prvky.

dům
Foto: HELUZ

Nejen zmíněný štít se promítá do interiéru, dalším prvkem jsou dřevěné latě fasády. „To, co jsem navrhl na fasádu, jsem chtěl zopakovat i uvnitř, aby interiér byl v kontextu s exteriérem,“ potvrzuje koncepci architekt. A tak například v ložnici či dětském pokoji je vždy jedna stěna obložena z modřínových latí, na toaletě je z nich realizován na stropě podhled.

dům
Foto: HELUZ

Příjemný tepelný komfort v domě vytváří zděná konstrukce z cihel HELUZ FAMILY 30 broušená, které jsou svými tepelněizolačními parametry vhodné i pro stavbu pasivních domů, pro příčky a okenní překlady architekt využil kompletní systém HELUZ.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky