kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Hodinky: Avantgardní elegán i nadčasová symetrie

Hodinky: Avantgardní elegán i nadčasová symetrie

hodinky
Foto: H. Moser & Cie.
Loňský rok zaznamenal ve velké míře návrat hned několika trendů. Stejně jako v 70. letech jsou trendy ocelová pouzdra s integrovanými náramky. O pozornost žádají i nevšední barvy, kouřové číselníky a elegantní pojetí komplikací.

Avantgardní elegán

Malý ateliér H. Moser & Cie. ze Schaffhausenu proslul nejenom svou technickou genialitou, ale také designově extraordinérními počiny, jež dokážou v mnohém šokovat svým netradičním přístupem k hodinařině. Právě takové jsou hodinky řady Streamliner s nevšedně tvarovaným ocelovým pouzdrem a integrovaným zvlněným náramkem. V na podzim odhalené novince žádá o pozornost přepracovaný strojek nabízející důmyslnou komplikaci věčného kalendáře – nicméně na tmavě šedém číselníku minimalisticky zobrazovanou. Velká indikace data a malá ručka signalizující pořadí měsíce v roce tak postačí, zbylé informace jsou na zadní ploše strojku.

Foto: H. Moser & Cie.

1 365 000 korun, H. Moser & Cie.

Nadčasová symetrie

Logem Patek Philippe signovaná časomíra patří k těm nejžádanějším na celém světě. Není divu, ceny jejich počinů dosahují na aukcích astronomických hodnot, čímž roste i sekundární trh. Proto je velkým překvapením uvedení flyback chronografu ve zřídkakdy využívané oceli. Legendární značka zde dotvořila celé umělecké dílo také o roční kalendář, tedy o kalendář vyžadující seřízení pouze 1. března kvůli nestálé délce února. Jelikož loňský rok dedikovala zelené barvě, tak nechybí ani tmavě zelený metalický číselník.

Foto: Patek Philippe

1 400 470 korun, Patek Philippe

Transparence pro zvídavé

Hodinky regulované tourbillonem od ženevské manufaktury Frederique Constant patří mezi nejdostupnější na trhu v segmentu. V případě přírůstku sportovní linie Highlife je navíc tato magická platforma bojující s vlivy zemské přitažlivosti doprovázená věčným kalendářem, takže majitel hodinek má přehled vždy o aktuálním datu, a to až do roku 2100, kdy bude muset udělat jednu korekci. Dle současných trendů byl in-house strojek zasazen do soudkovitého pouzdra s integrovaným náramkem z oceli.

Foto: Frederique Constant

669 990 korun, Frederique Constant

S historickým nádechem

Další generace chronografů Omega tentokrát navazuje na enormní úspěch maskulinní linie Speedmaster. K radikálnímu odlišení však sáhli návrháři do archivů značky a využili kdysi dávno hojně používané stupnice pro měření rychlosti, vzdálenosti a tepů. Ocelový skvost si tak vysloužil i přízvisko Chronoscope, které prozrazuje, že veškeré rozšiřující funkce byly dedikovány měření. Ačkoli v jejich nitru pracuje moderní strojek s nevšední přesností a odolností vůči magnetickému poli a nárazům, jeho exteriér tak zrcadlí historického ducha společnosti.

Foto: Omega

233 700 korun, Omega

Autor: J. J. Tichovský

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky