kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Jaká je účinná pomoc proti přehřívání interiéru v letním období?

Jaká je účinná pomoc proti přehřívání interiéru v letním období?

žena
Komfortní řízené větrání s rekuperací od společnosti Zehnder lze velmi dobře využít i pro ochlazování interiéru. Promyšlená technologie rovnotlaké výměny vzduchu dodává čerstvý venkovní vzduch, filtruje jej a upravuje na komfortnější teplotu a vlhkost. Foto: © Zehnder Group
Podle odborníků na zdravý spánek by mělo být v ložnici vždy zhruba o tři až čtyři stupně méně, než je obvyklá denní teplota v ostatních místnostech. Ideální teplota pro práci je pak 22°. Jak jí ale dosáhnout a zároveň výrazně nezvyšovat náklady na energie?

Změny globálního klimatu, zahušťování měst a další ukazatele způsobují citelný nárůst průměrné venkovní teploty. Ukazuje se, že tradiční nástroje proti přehřívání interiéru mají významná omezení.  Společnost Zehnder – švýcarský výrobce designových radiátorů a systémů řízeného větrání s rekuperací – nabízí metodu rovnotlakého větrání. Tento systém výměny vzduchu dodává čerstvý venkovní vzduch, filtruje jej a upravuje na příjemnější teplotu pro použití v interních prostorech. Systém větrání se navíc postará, v případě pořízení entalpického výměníku, i o udržení správné vzdušné vlhkosti – v zimě je optimální hodnota mezi 45 až 60 procenty, v létě pak kolem 40 až 55 procent.

Proč izolace nestačí

Žádný dům dnes nelze postavit bez normou předepsaného „zateplení“ obálky. To ale nedokáže přehřívání interiéru zabránit. Důležité je vědět, že vlastnosti běžně používaných tepelných izolací se vlivem extrémních teplot mění, svoji roli ale hraje i barva fasády či střešní krytiny. V součtu všech vlivů pak stoupá vnitřní teplota a s tím související negativní efekty tohoto jevu. Problém přehřívání interiéru se nejčastěji řeší častějším větráním či – stále populárnějším – pořízením klimatizace, která ale není ani zdaleka samospasitelná, spíše naopak. Klimatizace dramaticky zvyšuje spotřebu elektrické energie, a navíc nevyměňuje vnitřní vzduch, protože ten cirkuluje pořád dokola.

Foto: © Zehnder Group

Jednotka Zehnder ComfoAir Q obdržela jako první svého druhu certifikaci Passive House pro teplá podnebí. Díky vysoké účinnosti zpětného získávání chladu až 87 procent a účinnému modulačnímu bypassu poskytuje vysoký komfort větrání po celý rok.

Jak se správně chránit

Ideálně je třeba počítat s možným efektem přehřívání již při návrhu domu: dům správně umístit na pozemek, počítat s polohou slunce vůči fasádě během celého roku, vybrat správné stínění – ať už konstrukční, nebo přírodní (třeba výsadbou stromů). Pokud ale řešíte, jak zabránit přehřívání objektu při větrání, zvolte systém Zehnder – ten celoročně zajišťuje co nejoptimálnější vnitřní klima.

Jeho rekuperační jednotka pomáhá, zjednodušeně řečeno, díky zpětnému získávání energie v zimě prostor vytápět a v létě ochlazovat. Udržuje tak uvnitř příjemnou teplotu, samozřejmě s podporou topného a případně také chladicího systému. Navíc ve spojení s přísunem čerstvého vzduchu vytváří zdravé a komfortní vnitřní klima v každé místnosti. Jemné filtry zase udržují nezdravé částice přenášené vzduchem mimo domov.

Foto: © Zehnder Group

Při použití větrání od společnosti Zehnder dochází v létě k odvodu tepla (a vlhkosti u jednotek s entalpickým výměníkem) z venkovního vzduchu dříve, než je přiveden jako čerstvý do interiéru.

Rekuperace chladu v horkém létě

Konkrétně v létě se teplota z relativně chladného vzduchu z interiéru přenáší do teplejšího, přiváděného venkovního vzduchu. To pomáhá v domě udržovat delší dobu chladnější pokojovou teplotu. Jinými slovy se systém nyní stal jednotkou rekuperace chladu.

Vyvážené (rovnotlaké) větrání je účinnou a ke klimatu šetrnou metodou, jak v horkých dnech udržet vnitřní prostředí obyvatelné a zdravé.

Foto: © Zehnder Group

Také další zařízení a příslušenství Zehnder – ComfoPost, ComfoClime (jako nástupce ComfoCool od r. 2022) či ComfoFond-L Q – lze použít pro větší intenzitu dochlazení přiváděného vzduchu v letním období.

Hlavní výhody řešení Zehnder si můžete pustit i na webináři zde.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky