kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » 5 dobrých zpráv ze světa nemovitostí

5 dobrých zpráv ze světa nemovitostí

Přinášíme vám hned pět dobrých zpráv z oblasti nemovitostí.
Zdroj/foto: Pixabay
Jaký dopad má pandemie na český trh, ceny bytů či rozdělané developerské projekty? Přinášíme vám hned pět dobrých zpráv z oblasti nemovitostí.

Český trh je stabilní 

Změní koronavirus lokální trh s realitami? Podle Petera Višňovského, ředitele realitní společnosti Lexxus, bude mít současná pandemie spíše krátkodobé dopady. Je zřejmé, že kvůli poklesu turistů utrpí spíše ti investoři, jež v minulých letech uschovali své peníze do bytů ke krátkodobému pronájmu. Naopak vlastníci bytů, kteří nemovitosti pronajímají dlouhodobě, se bát nemusejí: „Díky neustálému hladu po bydlení v metropoli je prakticky jisté, že byty dlouho prázdné nebudou,“ říká Višňovský. 

V tomto ohledu je nutné počítat také s tím, že koronavirus může způsobit nárůst nezaměstnanosti, a tak zvýšit poptávku po nájemních bytech. Nemovitosti jsou tedy i nadále ve srovnání například s akciovými trhy, které v současnosti procházejí výrazným propadem, stále bezpečným způsobem uložení peněz.

Ceny nových bytů neklesnou 

Sice je ještě brzy vyhodnocovat finální dopad pandemie na českou společnost, experti se shodují v jednom: ceny nových bytů v dlouhodobém horizontu neklesnou. Podle Dany Bartoňové, obchodní ředitelky YIT Stavo, by současný stav musel trvat skutečně dlouhou dobu, aby došlo ke zlevnění nemovitostí. „Bydlení je základní potřeba, kterou sice můžete na čas odložit, ovšem vyřešit ji musíte, takže lidé nemovitosti nakupovat budou,“ říká Bartoňová.

Zmiňuje také, že zejména Praha se stále potýká se složitým a zdlouhavým systémem povolovacích procesů, díky němuž v hlavním městě chybějí byty. 

Bartoňová se přiklání také k tomu, že navzdory současné krizi mohou ceny bytů dokonce vzrůst: „Pokud se investoři budou rozhodovat pro dlouhodobé a bezpečnější zhodnocení svých peněz, zájem o nemovitosti může stoupnout.“

Developeři dále staví 

Čeští developeři nepočítají s poklesem poptávky po nových bytech, kancelářích ani logistických prostorech. Takové sdělení lze vyčíst z faktu, že podle dostupných informací žádná developerská společnost neodsunula realizace projektů, které měly začít v březnu a v dubnu. Podle plánu pojede například výstavba Smíchov City a také logistická firma Hopi zahájí výstavbu distribučního centra v Prostějově za půl miliardy korun.

Koronavirus podněcuje inovace

Všechno zlé je pro něco dobré. A zdá se, že koronavirus bude oním impulzem, díky němuž tradičně konzervativní obor realit přijme nové technologie. Například v USA a Velké Británii už značná část realitních agentur zrušila osobní schůzky v daných nemovitostech a skokově přechází na online prohlídky. Některé firmy, třeba newyorská Ideal Properties Group, dokonce přišly i s nabídkou projít si byt pomocí virtuální reality. České realitní kancelář se mezitím uchýlily ke sjednávání transakcí a smluv po Skypu či e-mailu.

Hypotéky v příštích měsících zlevní

Ačkoli se stejně jako loni předpokládalo, že i tento rok budou hypotéky zdražovat, realita bude nejspíš znovu opačná. A experti dokonce předpokládají, že půjčky na bydlení v příštích měsících výrazně zlevní. Tento vývoj se očekával už před nástupem pandemie, a to kvůli klesající ceně ropy. Koronavirus by měl tuto tendenci ještě urychlit.

#estatecz @estate.cz #nemovitosti #realestate #market #premiummediagroup

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky