kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Puristická elegance Novinky ze světa hodinek

Puristická elegance Novinky ze světa hodinek

Mnichovská Inhorgenta je v segmentu šperků již etablovanou událostí. V posledních letech na ní ovšem s rostoucí oblibou představují novinky i němečtí hodináři, jejichž kreacím rozhodně nechybí estetická vytříbenost. Tak tomu bylo i na letošní, únorové edici veletrhu.

Instrument profesionálů

Německý Sinn přináší reminiscenci chronografu nazvaného jednoduše číslem 158. Předobraz novinky vyráběla značka už v osmdesátých letech ze strojků Heuer určených původně pro německé ozbrojené síly Bundeswehr. Ocelová reedice čítá pouhých pět set exemplářů, které zaujmou velmi čistým a přehledným číselníkem, na jehož černé ploše s bílými indexy a ručkami přitahují pozornost červené ručky chronografu. Ve stejném odstínu je vyvedeno i bodové prošívání koženého řemenu. Vintage dojem umocňuje využití pískovaného pouzdra z oceli, vypouklé akrylátové sklíčko a luneta z eloxovaného hliníku. 

Sinn, 67 340 Kč

Mnichovská Inhorgenta je v segmentu šperků již etablovanou událostí.
Zdroj/foto: Pixabay

Posedlost aviatikou

Tematika leteckých hodinek ještě není zdaleka vyčerpaná. O její popularitu se výrazně opírá německá hodinařina, o čemž svědčí i většina produkce saské ikony Tutima. Ta nově podrobila svou kolekci Grand Flieger Airoport jemnému faceliftu, který s sebou nese i doposud nevyužívané barvy. Temně modrá nebo olivově zelená varianta mechanických chronografů se může pochlubit kouřově koncipovaným číselníkem, s jehož odstínem ladí i keramický kroužek otočné lunety. Ve stejné barvě vznikl i řemínek z textilu s motýlkovou sponou.

Tutima, 86 900 Kč  

Mnichovská Inhorgenta je v segmentu šperků již etablovanou událostí.
Zdroj/foto: Pixabay

Pocta přestupnému roku  

MeisterSinger, značka ze severoněmeckého Münsteru, vsází na kreativitu časomír s jedinou hodinovou ručkou. Individuálně číslovaná stokusová Edition 366, jež se klaní letošnímu přestupnému roku, imponuje ryze minimalisticky řešeným číselníkem s útlou centrální ručkou. Čas tak lze snadno odečítat ze stupnice s pětiminutovým členěním, přičemž o přesný chod se stará strojek původně určený kapesním hodinkám. Jeho dekorované komponenty lze sledovat skrze safírové dýnko, které odhalují i ladný pomalý pohyb setrvačky.

MeisterSinger, 59 900 Kč  

Mnichovská Inhorgenta je v segmentu šperků již etablovanou událostí.
Zdroj/foto: Pixabay

Žádaná patina

Ani Mühle-Glashütte nechce zůstat stranou, co se týče trendu bronzových pouzder, která své kouzlo získávají oxidací. Unikátní patiny se nově dočkají hned dvě vzezření leteckých Terrasport IV Bronze, a to s olivovým či hnědým číselníkem. Každé provedení v edici 250 kusů zaujme nejenom pevnou lunetou s mincovním vroubkováním, ale také netradičně konstruovanou hřibovitou korunkou. Tu využívala značka, už u historických hodinek předurčených armádě – lze ji totiž velmi snadno uchopit i v rukavicích.  

Mühle Glashütte, 45 900 Kč 

Mnichovská Inhorgenta je v segmentu šperků již etablovanou událostí.
Zdroj/foto: Pixabay

Autor: J. J. Tichovský

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky