kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » AFI City bude zdobit kancelářská budova s perletí

AFI City bude zdobit kancelářská budova s perletí

AFI
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AFI Europe
Objekt AFI City získá ještě letos svou první kancelářskou budovu s unikátní modulovou fasádou a perleťovým efektem.

Developer AFI Europe dokončil opláštění 75 metrů vysoké kancelářské budovy, která je vstupní branou do projektu AFI City na 15hektarovém brownfieldu v Praze 9 přímo u stanice metra Kolbenova. Devatenáctipodlažní objekt AFI City 1 (původně budova A) se 17 000 m2 pronajímatelných ploch a podzemním parkovištěm s kapacitou více než 300 stání je novou dominantou Vysočan. Jedinečný vzhled fasády zajišťují prosklené plochy v kombinaci s netypickou mřížkou v elegantně bílém provedení s perleťovým leskem. Technické vlastnosti a detaily fasády byly vyzkoušeny na tzv. mock-upu (vzorku části fasády), který prošel náročným testováním v certifikované zkušebně v Belgii. Kompletní dokončení stavby s celkovou investicí ve výši 40 milionů eur se předpokládá ještě letos ve 3. čtvrtletí. 

Fasádu vnímáme jako velmi důležitou součást budovy, a to z hlediska funkčního i estetického. Její přípravě jsme proto věnovali dlouhou dobu a ve finále zvolili řešení, které jednak podtrhuje výškový charakter budovy a zároveň nese nezaměnitelný rukopis,” říká Pavel Jelínek, hlavní inženýr AFI Europe. 

Vizuální stránka vznikla na základě konceptu architektonického studia CMC architects. Boční fasády orientované směrem na východ a západ kombinují prosklené a plné části ve formě vertikálních pásů, které zdůrazňují velikost budovy. Jako materiál pro obkladové kazety byl s ohledem na hmotnost a odolnost zvolen hliníkový plech, který je opatřen speciální bílou barvou s perleťovým efektem. Budova se díky tomu jemně třpytí na slunci.

Severní průčelí, tj. zadní fasáda směrem do areálu AFI City, je plně prosklená a má integrované ventilační klapky umožňující přirozené větrání. Hlavní jižní průčelí v linii s Kolbenovou ulicí tvoří prosklená fasáda, před níž je předsazena speciální modulová konstrukce vzájemně se křížících lamel. Budově dodává nejen charakteristický výraz, ale zároveň slouží jako efektivní stínění. „Přestože lamely mohou na první dojem působit nahodile, jedná se o promyšlenou kombinaci opakujících se modulů, jejichž rozměry a způsob umístění dovoluje každý modul samostatně vyjmout a poté znovu vsadit zpět. Tento systém umožňuje snadnou výměnu jednotlivých skel fasády, pokud by náhodou u některého z nich došlo k poškození,” komentuje Pavel Jelínek. Jižní straně kromě toho dominuje také výrazná markýza nad hlavním vchodem: na táhlech zavěšená ocelová konstrukce s prosklením, která znovu akcentuje motiv křížících se lamel.

Technické zadání pro fasádu vytvořila společnost MFS Digital, která zároveň poskytovala odborné poradenství a dozor po celou dobu přípravy i realizace fasády. „Na doporučení odborníků z MFS Digital jsme zvolili tzv. modulovou fasádu, kdy jsou jednotlivé moduly kompletně připraveny ve výrobě a na stavbě je pak jen osadí jeřáb na předem připravené kotvy. Obrovskou výhodou tohoto řešení je rychlá montáž bez nutnosti lešení,” popisuje Pavel Jelínek a dodává: „Námi zvolená modulová fasáda vychází ze standardního sloupko-příčkového hliníkového systému belgické společnosti Reynaers Aluminium. Technické vlastnosti a další detaily tohoto řešení jsme testovali na mock-upu v certifikované zkušebně přímo v Belgii.”

Dodavatelem fasády byla společnost OKM Group Brno, spol. s.r.o., která pracovala pod vedením generálního dodavatele stavby, společnosti GEMO a.s.

AFI
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AFI Europe
AFI
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AFI Europe
AFI
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AFI Europe

Autor: Jan Tomeš

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky