kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Bydlení, které je uměleckým zážitkem. DOMOPLAN na výstavbě rezidence Block A[rt] spolupracuje s talentovanými umělci

Bydlení, které je uměleckým zážitkem. DOMOPLAN na výstavbě rezidence Block A[rt] spolupracuje s talentovanými umělci

Foto: Archiv

Vybudovat rezidenční dům, který se bude od ostatních hned na první pohled odlišovat. Vystihnout unikátní genius loci typický pro bývalou průmyslovou oblast brněnských Zábrdovic. Umožnit talentovaným umělcům propsat streetartový charakter do zdí domu inspirovaného tradicí kubismu. Výstavbu rezidence Block A[rt] se DOMOPLAN rozhodl od počátku pojmout odlišně. Výsledkem bude osobité bydlení pro všechny, kteří milují umění a život v centru dění.

Záměrem mezinárodní developerské společnosti DOMOPLAN ze skupiny FIPOX je dlouhodobě propojovat architekturu s uměním, které povýší stavby na zcela novou úroveň s trvalou přidanou hodnotou. Tak jako v případě rezidence Block A[rt], která je prvním projektem DOMOPLANu, na němž spolupracuje s místními talentovanými umělci. Rezidenční dům uchvátí hned svým zevnějším provedením. Svou prolamovanou fasádou z pohledového sklobetonu se rezidence inspirovala tradicí kubismu, který má v architektonické historii naší země neopomenutelné místo. Díky lomeným částem navíc bude do jednotlivých bytů pronikat co nejvíce přirozeného světla, které v kombinaci s dřevěnou podlahou vytváří útulnou atmosféru domova. Materiály typu tmavá ocel, hliníková okna nebo kov zase interiéru dodávají tu pravou eleganci.

Rezidence, kterou staví technologicko-stavební koncern THIERRA, nabízí 31 bytů o dispozicích 1+kk až 2+kk s vlastními lodžiemi. Nachází se oblasti brněnských Zábrdovic, v blízkosti řady významných komunitních a kulturních center typu Káznice nebo unikátní Městské galerie pod širým nebem, která lemuje celou čtvrť podobně jako projekt Brnox. A právě vznikající art-district obohatí také Block A[rt].

Foto: Archiv

Umění jako živý organismus

Nejen vstupní fasádu, ale také vnitřní prostory v podobě jednotlivých mezipodlaží dostane jako prostor pro svou vlastní realizaci hned sedm talentovaných umělců, se kterými DOMOPLAN spolupracuje. Vytvoří tak vertikální galerii, která přenese streetartový umělecký styl do interiéru budovy. Každý z kreativců zvolil pro svá díla odlišené motivy a stylové ztvárnění. „Postavy jsou na stěnách namalované v uvolněném doodle stylu. Když půjde člověk kolem, může si najít svou oblíbenou postavu, nebo si všimnout nějaké nové, kterou nikdy dřív nepostřehl,” popisuje svůj záměr Ivan „Yvans” Svárovský, který zkrášlí vstupní prostory a první patro.

Umělci při svých nápadech pracovali se samotným pohledovým betonem, který bude podobu maleb ovlivňovat. Tak jako v případě obrazu náčelníka Martiny „Mamby” Zachrlové, kdy bude stárnoucí povrch symoblizovat také stárnutí tváře, díky čemuž přirozeně splyne s pozadím. Aby bylo dílo kompatibilní s povrchem betonu, je důležité také pro Filipa Stejskala, který chce ztvárnit Leoše Janáčka, jehož tvář s motivy jeho sboru Láska opravdivá bude ze zdi smyslně vystupovat.

Zapojit se může kdokoliv

Jednou z hlavních myšlenek uměleckého konceptu je, že se vzniklá díla budou v průběhu času měnit. Průchod své kreativitě tak budou moci nechat i samotní obyvatelé domu, jak dokládá autor námětu nástěnného labyrintu Peter Štuller: „Umím si představit, že děti z rodin, které budou v domě bydlet, budou obraz křídami dokreslovat.’’

S tematikou postav pracuje také Sára Peková nebo Jan „Slakinglizard” Gruml, který zároveň naváže na inspiraci kubismem a svou malbou malíře odkazuje na Emila Filu, jednoho z nejznámějších představitelů tohoto uměleckého směru. Dalibor „MAX” Krch naopak zvolil plující ostrov s motivy zvířat: „Block Art je pro mě ostrov, komunita, svět sám pro sebe. Byl bych navíc rád, kdyby malba zaujala i děti. Přemýšlel jsem proto o barvách, ale v černobílém provedení mi malba připadala méně rušivá pro dospělé. Mohly by u ní být křídy, aby si ji mohli kolemjdoucí vybarvit podle sebe.’’

Foto: Archiv

V Pekárenském dvoře jako v pětihvězdičkovém hotelu

Block A[rt] je navíc součástí širšího budovaného projektu rezidence Pekárenský dvůr, u něhož DOMOPLAN jako jeden z prvních českých developerů přináší koncept klubového bydlení. Jeho obyvatelé včetně těch z Block A[rt]u tak budou mít k dispozici veškeré klientské služby v podobě recepce a concierge fungující 24/7. Dále také lounge, coworkingový prostor, wellness zázemí, fitness centrum s venkovní workoutovou zónou, vlastní automyčku nebo dětské hřiště. Součástí živého vnitrobloku budou také grill pointy, party altán a v parterech pekárna s kavárnou. Společná oběma projektům jsou i energeticky úsporná opatření.

Více informací o rezidenci Block A[rt] včetně nabídky momentálně volných bytů se dozvíte na webových stránkách www.block-art.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky