kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Národní cena za architekturu a Cena architektonické veřejnosti GROHE už zná své vítěze

Národní cena za architekturu a Cena architektonické veřejnosti GROHE už zná své vítěze

Foto: GROHE

V rámci Grand Prix Architektů Festivalu by GROHE konaného ve Velké dvoraně Veletržního paláce v Praze proběhlo vyhlášení vítězů Národní ceny za architekturu 2023. Přes den mohli návštěvníci kromě prezentací nominovaných projektů vidět také novou kolekci GROHE SPA, oslavující vodu jako zdroj zdraví.

Galavečer s vyhlášením výsledků se konal v pondělí 30. října 2023. Hlavní cenu GPA – Národní ceny za architekturu pro rok 2023 získal projekt Sídlo Kloboucké Lesní autorů Jana Macha, Jana Vondráka a Filipa Cerhy. Jako každoročně vítězové hlavní ceny obdrželi velkou modrou kostku, kterou vytvořil Bohumil Eliáš. Další ceny byly uděleny také v jednotlivých kategoriích.  

Na základě hlasování veřejnosti získal Cenu Architektonické veřejnosti GROHE projekt Zlínská zrcadla. Hlasy bylo možné projektu udělit až do 1.11. 2023 a vítěz získal celkem 192 hlasů.

O Národní cenu za architekturu se v letošním jubilejním 30. ročníku ucházelo 275 projektů, z nichž porota vybrala 50, které postoupily do finále. Porota je každoročně pětičlenná, kdy čtyři porotci jsou vždy zahraniční a jeden je z České republiky. Vybrané projekty byly poté prezentovány v rámci Grand Prix Architecture Festivalu by Grohe. Návštěvníci kromě prezentací projektů mohli vidět i novou luxusní kolekci GROHE SPA.  Instalace zahrnovala různé typy vodovodních bateriích na designových displejích, wellness zónu se sprchou a velkoformátovou videoprojekci.

Kolekce GROHE SPA zve uživatele k luxusním vodním rituálům, které využívají pozitivních účinků vody na tělo i duši. Je určena pro jedinečné wellness prostory a díky rozmanitým produktovým variantám umožňuje proměnit koupelnu v domácí wellness přizpůsobené individuálním potřebám. Portfolio zahrnuje prémiové výrobky GROHE, které se vyznačují nejvyšší kvalitou, špičkovými technologiemi, bezkonkurenčně precizním zpracováním a atraktivním designem.

Foto: GROHE

Grand Prix Architektů pořádá Obec architektů, a. s. již od roku 1993. Porota je každoročně pětičlenná, kdy 4 porotci jsou vždy zahraniční a jeden je z České republiky. V letošním jubilejním XXX. porota zasedala v tomto ve složení:

Předsedkyně poroty:

Amanda Levete – Velká Británie

Ostatní členové

Irakli Eristavi – Slovensko

Thorbjörn Andersson – Švédsko

Balász Bognár  – Japonsko

Petr Štefek – Česká Republika

Předseda Obce architektů Oleg Haman k XXIX. ročníku GPA – Národní ceny za architekturu uvedl: „Jsme rádi, že se nám podařilo v jubilejním 30. ročníku mít vynikající porotu, která pečlivě vybírala a ukázala na zajímavé projekty, které se zde realizují, a stala se tak zrcadlem okolního světa k naší tvorbě, architektuře, kterou tu vytváříme.”

Další podrobnosti o GROHE SPA naleznete na webu grohespa.com

Foto: GROHE
Foto: GROHE

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky