kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Central Group letos plánuje prodej více než 2000 nových bytů

Central Group letos plánuje prodej více než 2000 nových bytů

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Central Group
Společnost Central Group v tomto roce uvádí na pražský trh rezidenčního bydlení několik dlouho připravovaných projektů. Patří mezi ně rozlehlý areál Tesla Hloubětín, který se stane hlavní lokalitou pro dostupné bydlení, zájemci o nadstandardní byty mohou vybírat v Parkové čtvrti v Praze 3 a high-end segment zastupuje Rezidence Park Kavčí Hory od renomovaného architekta Josefa Pleskota.

V hlavním městě Central Group vlastní kolem 1,5 milionu m2 brownfieldů a pozemků určených k výstavbě pro více než 30 tisíc nových bytů. To je více než čtvrtina všech 120 tisíc aktuálně připravovaných bytů v Praze. Letos společnost získá stavební povolení pro více než 2000 bytů, které tak může uvést na trh. Je možné, že toto množství zastaví růst cen na celém trhu rezidenčního bydlení.

Central Group připravuje nové městské čtvrti i exkluzivní butikové projekty v mnoha lokalitách Prahy. Zaměřuje se především na transformaci velkých zanedbaných brownfieldů na příjemná místa pro život, která jsou přínosem i pro své okolí. „Za více než čtvrtstoletí, co na trhu působíme, díky nám nově bydlí již přes 40 tisíc lidí. Sám v jedné z našich lokalit žiji a jsem rád, když vidím, že jsou lidé s bydlením od nás spokojeni. Chceme stavět nejen zajímavé a kvalitní domy, ale vytvářet celé fungující a živé městské čtvrti,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský. 

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Central Group

Parková čtvrť v Praze 3 vznikne na místě dřívějšího Nákladového nádraží Žižkov.

Přelomový rok 

V průběhu sedmadvaceti let působení na trhu Central Group úspěšně dokončil již 180 rezidenčních projektů a prodal téměř 17 000 nových bytů, domů a parcel. „Letos dáme do prodeje opravdu velké a dlouho připravované rezidenční projekty, které po dokončení nabídnou tisíce nových bytů. Je to přelomový rok,“ uzavírá Dušan Kunovský. Mezi benefity pro klienty patří například prodloužená záruka na kvalitu nebo široké možnosti financování včetně zvýhodněné hypotéky až na 90 procent kupní ceny.

Central Group veškerý zisk investuje do dalšího rozvoje, a nemá proto potřebu čerpat bankovní úvěry. Neúčastní se žádných veřejných zakázek, není příjemcem žádných veřejných dotací a na daních každoročně odvádí stamilionové částky.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Central Group

Projekt Tesla Hloubětín v Praze 9 nabídne dostupné bydlení a v parterech domů obchody, služby, restaurace a kavárny.

Spolupráce se špičkovými architekty

Central Group má vlastní šedesátičlenný tým zkušených architektů a projektantů a pro návrhy velkých projektů vždy pořádá architektonické soutěže nebo workshopy. Na rozvoji nových pražských čtvrtí a vybraných projektech tým spolupracuje se špičkovými tuzemskými i zahraničními architekty.

Například soutěže na návrh připravovaného projektu Centrum Nového Žižkova v Praze 3 se zúčastnilo 98 architektonických ateliérů ze třiceti zemí. Nechyběla mezi nimi světoznámá jména, jako je Sou Fujimoto z Japonska, Richard Meier ze Spojených států, Ian Ritchie z Velké Británie nebo česko-britská architektka Eva Jiřičná, jejíž návrh v hodnocení odborné poroty zvítězil. Při revitalizaci brownfieldů a rozvoji velkých pozemkových celků je odborným poradcem známý německý urbanista Peter Gero, který vedl rozvoj oceňované nové čtvrti HafenCity v Hamburku.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Central Group

Rezidence Park Kavčí Hory z pera renomovaného architekta Josefa Pleskota vyroste na místě nyní nepřístupného brownfieldu v Praze 4.

Text: Roman Zvarič Foto: Central Group

Autor: Roman Zvarič

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky