kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové okno, které plní požadavky na funkčnost i vzhled

Designové okno, které plní požadavky na funkčnost i vzhled

Foto: Freepik.com

Říká se, že vlasy dělají člověka. Dalo by se to samé říct o oknech v domě? Často je bereme jako nedílnou součást a zrovna dvakrát nad nimi nepřemýšlíme, ale mnohdy dotváří atmosféru celého bydlení. Propůjčují mu vzdušnost, světlo a dokáží opticky zvětšit prostor. Zkuste si jakékoliv běžné okno vyměnit za francouzské, které začíná už od podlahy, a místnost dostane nádech luxusu. Jak dosáhnout podobné proměny vzhledu bez nutnosti měnit všechna okna v domácnosti?

Okno dodá duši vašemu bydlení

Okno propouští do místnosti světlo a nabízí výhled ven. Jeho tvar a velikost zásadně dokáží změnit vnímání prostoru a jeho atmosféru. Proto je důležité při zařizování bydlení myslet na design oken a doladit si jej podle svých představ. Jelikož světlo a slunce mohou být požehnáním i nepřítelem, je dobré řešit i kvalitní zastínění, které vám umožní regulovat si průchodnost světla a zatemnění místnosti. Především v podnájmu není možné přizpůsobit si velikosti oken, a proto je dobré znát pár užitečných triků, které vám pomohou místnost prosvětlit a provzdušnit, i když okna nesahají od podlahy až ke stropu.

Větší okna, lepší život – jak je zvětšit alespoň opticky?

Okna v domech často nejsou řešena úplně podle představ, a proto je třeba využít jednoduchých designerských pomůcek, které je opticky zvětší.

  1. Vsaďte na světlé barvy kolem oken, které odrážejí světlo a působí větší.
  2. To samé platí i o záclonách a závěsech, které by měly být vzdušné a v bílých či béžových odstínech.
  3. Hrajte si s vnímáním místnosti také pomocí zrcadla. Umístěte jej naproti oknu a díky odrazu vytvoříte iluzi dalšího okna a většího prostoru.

Buďte pánem světla, alespoň doma

Důležité je mít pod palcem světlo, které proniká do místnosti. Jeho regulace je důležitá pro kvalitní spánek a ideální viditelnost. Pořiďte si vhodnou stínicí techniku, která odpovídá vašemu životnímu stylu i budgetu. Nejluxusnější volbou jsou venkovní žaluzie od Isotry, které nejenže spolehlivě ovládnou světlo, a ještě nezabírají prostor v místnosti. Jejich cena je ale vyšší a instalace složitější. Pokud jste v podnájmu nebo máte omezené finance, řešením jsou rolety den a noc. Ty využívají systému průsvitných a neprůsvitných pruhů, které pomocí řetízku jednoduše posouváte podle toho, kolik světla v místnosti zrovna chcete.

Výhody rolet den a noc

Mezi největší výhody patří nízká pořizovací cena a jednoduché ovládání rolet. Dále ale také snadná údržba – speciální látku stačí otřít prachovkou, případně vysát vysavačem na nízký stupeň sání. V případě nežádoucích skvrn jednoduše otřete látku jarovou vodou a opět budou jako nové.

Z designového pohledu určitě oceníte velký výběr barev, vzorů a materiálů, které můžete ladit se svým stávajícím vzhledem bydlení.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky