kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Do Oaks Prague se stěhují první obyvatelé

Do Oaks Prague se stěhují první obyvatelé

Oaks Prague
Foto: Arendon
Unikátní developerský projekt Oaks Prague v Nebřenicích u Prahy v posledních měsících rychle roste. Jako první koncem prosince získaly kolaudační souhlas rodinné domy od McGarry-Moon Architects. Kolaudace domů od JTP Architects (Rezidence v zahradách) a Chapman Taylor Architects (Rezidence u parku) proběhne v následujících týdnech. Do malebné lokality na jih od metropole se pomalu stěhují první obyvatelé. Souběžně začala stavba dalších domů, konkrétně luxusních vil od světových architektonických špiček Meier Partners a John Pardey Architects.

Práce newyorského ateliéru Meier Partners je rozpoznatelná na první pohled a již přes půlstoletí se těší mezinárodnímu uznání. Po celém světě bylo dokončeno více než 130 jejich projektů. Hlavní ceny jim udělily mimo jiné Americký institut architektů (AIA), Královský institut britských architektů (RIBA), stejně tak ateliér získal prestižní Pritzkeovou cenu. Svou stopu zanechá i v unikátním projektu Oaks Prague.

Vilu v charakteristickém bílém designu vytvořila pro Oaks Prague architektka Vivian Lee během svého angažmá v Meier Partners. Dům přímo sousedí s nejlepším golfovým hřištěm v ČR i Evropě, PGA National Czech Republic, a poskytuje nádherné výhledy a propojení s okolní krajinou. V přízemí se nacházejí dva velkorysé oddělené obývací prostory, jídelna, bar a kuchyně, doplněné pracovnou. V prvním patře jsou čtyři ložnice s en-suite koupelnami. Čistá podlahová plocha vily je 801 m², zahradu o velikosti přes 2000 m² doplňuje bazén (3×12 m). Samozřejmostí je výhled na golf.

„Naše inspirace vedla k navržení dynamické struktury, která odkazuje k tvarům tradičních staveb ze sochařského i současného hlediska spolu s úchvatnými výhledy a maximálně energeticky úspornými systémy. Svěží bílé plochy plynule obtékají vystupující svislé povrchy s dřevěným obložením, které se prolínají i do výrazného interiéru. Tato moderní estetika navozuje dojem domácí hřejivosti,“ říká Vivien Lee.

Oaks Prague
Foto: Arendon

Odkaz na tradiční architekturu

Kancelář John Pardey Architects byla založena v roce 1988 a vybudovala si skvělou pověst díky vynikajícímu designu a kvalitě, za což získala 55 domácích i zahraničních ocenění včetně osmi prestižních britských cen RIBA a zlatou medaili za architekturu ve Walesu v roce 2013. John Pardey Architects v sobě spojuje mnoho směrů, od anglického Arts + Crafts přes skandinávský modernismus až po kalifornský program Case Study House z 50. let. Na finální podobu jejich práce má ale vliv individuální vize klienta.

Pro Oaks Prague vytvořili John Pardey Architects moderní vilu s pěti ložnicemi, inspirovanou tvary, strukturami a barvami tradiční českou architekturou. Dům má čistou podlahovou plochu 586 m², pozemek o velikosti více než 3000 m², bazén (4×10 m) a je také umístěn do přímého sousedství golfového hřiště. „Navrhli jsme moderní a nadčasovou vilu. Inspirovali jsme se okolním prostředím, místními tradicemi a přírodními materiály,“ prozrazuje John Pardey.

Brzy se otevřou dvě restaurace od La Collezione

V Nebřenicích vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí a který poskytuje obyvatelům i návštěvníkům volnočasové aktivity podporující work-life balance. Oaks Prague je zasazen v srdci malebné středočeské krajiny, a přesto pouhých dvacet minut od Prahy. Vznikají tu aktuálně dvě nové restaurace (La Bottega Oaks Deli Bistro a La Finestra Oaks Golf Club) a další služby, jako je concierge či 24/7 security.

„Jsme velice rádi, že jsme se domluvili na spolupráci právě se sítí Riccarda Lucqueho, který patří v ČR mezi absolutní gastronomickou špičku. Jeho tým zajistí kompletní služby ve dvou nově pojmenovaných restauracích: La Finestra Oaks Golf Club a La Bottega Oaks Deli Bistro. Milovníkům té nejlepší gastronomie určitě není třeba značky a restaurace La Finestra i La Bottega s jejich vybranou kuchyní a servisem představovat,“ říká Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon, která je developerem projektu. „La Bottega Oaks Deli Bistro je situováno na nově vznikajícím náměstí v centrální části projektu, La Finestra Oaks Golf Club pak do budovy zámku, kde právě finišuje rekonstrukce a vybavování interiéru,“ dodává Zemánek.

Oaks Prague
Foto: Arendon

La Bottega Oaks Deli Bistro přichází s konceptem prémiového bistra a obchodu s prvotřídními italskými produkty a surovinami. Denně zde bude k dostání čerstvé pečivo, domácí dezerty, čerstvá pasta, italská pinsa romana, výběr italských sýrů, salámů, delikates a široká nabídka italských vín. Návštěvníci se mohou těšit na pravou italskou kuchyni, založenou na čerstvosti a kvalitě. Z à la carte menu si vybere každý, od snídaně přes oběd až po večeři. V letních měsících si lze vychutnat italskou pohodu na terase, barbecue či víkendové brunche.

La Finestra Oaks Golf Club jako mladší sestra italské restaurace La Finestra in Cucina nabídne vše, co hosté milují právě v La Finestře. Prvotřídní ingredience a autentickou italskou kuchyni od antipasti přes pastu, italské risotto, vyhlášené steaky i speciality z ryb, mořských plodů a masa. Menu doplní bohatá nabídka naturálních italských vín, která podtrhne celkový zážitek. Kromě à la carte menu se hosté mohou těšit i na sezonní menu, ať už to chřestové, či lanýžové. Restaurace nabídne snídaně, obědy, večeře i občerstvení na golfové hřiště – sendviče i drobné snacky, které si lze vychutnat na baru ke skleničce vína či italskému aperitivu.

Oaks Prague
Foto: Arendon

Špičkové golfové hřiště

Během léta 2020 bylo dokončeno osmnáctijamkové golfové hřiště s licencí PGA National. Hřiště ihned získalo v sedmém ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění: Europe’s Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic’s Best Golf Course 2020, druhé ocenění obhájilo i za rok 2021.

Dominantou, zázemím a golfovou klubovnou bude klasicistní zámeček, který byl v 19. století domovem rodiny von Schüttelsberg. Budova je kulturní památkou a v současné době se dokončuje její rozsáhlá citlivá rekonstrukce. Právě v ní budou moci všichni obyvatelé i návštěvníci Oaks Prague najít špičkovou restauraci La Finestra Oaks Golf Club.

Více informací najdete na www.oaksprague.cz.

Autor: Arendon

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky