kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Dokonalá symbióza

Dokonalá symbióza

KAREŠ ARCH
Foto: KAREŠ ARCH
Lidé v ateliéru KAREŠ ARCH vdechují život exkluzivním stavbám kráčejícím v duchovních šlépějích funkcionalismu, technologicky a vizuálně posunutého do 21. století.

Principy funkcionalismu jsou jasně dané – otevřené funkční dispozice s minimem vnitřních podpor, jednoduché geometrické tvarosloví, hladké sněhobílé fasády, přesahy střech či horizontální prosklení. To ovšem neznamená, že se domy navrhované architekty z ateliéru KAREŠ ARCH navzájem podobají. Ačkoliv při návrzích vychází architekti z tradic funkcionalismu, vytváří vždy každý dům svému majiteli na míru. Své klienty se architekti vždy snaží poznat zblízka aby do výsledné podoby domu vepsali nejen svůj rukopis, nápady a zkušenosti, ale také individualitu budoucího obyvatele domu. Každý dům je originálem. Společným dílem architektů a klientů samotných.

Foto: KAREŠ ARCH

Nekonečné průhledy

Jedinečný transparentní dům s dominantními plně prosklenými fasádami do zahrady poskytuje svým majitelům maximální propojení s okolní přírodou. Směrem do ulice spojuje pokoje naopak pouze úzké pásové okno, které zajišťuje ochranu soukromí. Toto řešení souzní s funkcionalistickým konceptem, kdy je dům při pohledu z ulice nenápadný a vše podstatné se odehrává až uvnitř domu a v zahradě. Díky jednolitému otevřenému vnitřnímu obytnému prostoru, kdy veškeré nutné stěny i zábradlí jsou realizovány většinou z čirého skla, zůstává rodina stále v kontaktu. Promyšlený koncept celého návrhu a vyspělé technologie zajišťují v domě příjemné klima po většinu roku i bez klimatizace. Nespornou výhodou jsou také velmi nízké tepelné ztráty, a to i přes množství nadstandardně velkých prosklených ploch.

Foto: KAREŠ ARCH
KAREŠ ARCH
Foto: KAREŠ ARCH

Vyvážená geometrie

Dynamický tvar domu vznikl na základě snahy o co nekrásnější výhledy do okolí. Spolu s velkým prosklením tak stavbu opticky odlehčuje a rozpíná do prostoru. Originální architektura citlivě zapojená do krajiny získala titul v soutěži Stavba roku Pardubického kraje. V duchu funkcionalistických zásad je dispozice domu rozdělena na jasně definované funkční části, které spolu komunikují, ale navzájem se neruší. Jde o přesně vyváženou geometrii. Všechny obytné místnosti jsou orientovány okny do zahrady a těší své uživatele přirozenými dimenzemi, které nejsou ani stísněné, ani zbytečně velké. Záměr získat z každého prostoru v domě co nejkrásnější výhled vedl k tomu, že základní obdélníková forma je „narušena“ zkoseným nárožím, vybíhajícím směrem k jihu. Spolu s výrazně přesahujícím horním podlažím, které zdánlivě volně levituje v prostoru, vytváří zajímavou dynamickou kompozici, ještě zvýrazněnou kontrastem lesklých prosklených ploch a hladké bílé fasády.

Foto: KAREŠ ARCH
KAREŠ ARCH
Foto: KAREŠ ARCH

Moderní odkaz funkcionalismu

Sněhobílý dům s čistými liniemi, obloukem na fasádě a dalšími typickými rysy ateliéru KAREŠ ARCH disponuje impozantním výhledem na historické město s nejstarším kamenným mostem v České republice. Jednou ze specialit domu je pojízdná dřevěná terasa, pod kterou se ukrývá venkovní bazén. Podobně jako posuvné dveře se terasa dovede schovat do “kapsy” umístěné pod posezením.  Celkové dispoziční řešení domu orientované do zahrady navíc zajišťuje svým majitelům absolutní soukromí. Dům je z veřejného prostranství zcela nenápadný a kolemjdoucím tak zůstává kouzlo spojení vnitřního prostoru domu s rozlehlou terasou a bazénem utajeno.

Foto: KAREŠ ARCH
KAREŠ ARCH
Foto: KAREŠ ARCH

Architekti ateliéru KAREŠ ARCH přistupují k celému procesu navrhování komplexně – od dispozičních návrhů a prvotní studie domu, přes vydání stavebního povolení až po realizaci stavby. Návrhem samotného domu pro ateliér KAREŠ ARCH projekt nekončí. Stejnou péči věnují architekti také exteriéru stavby, ať už se jedná o fasádní obklady, terasy či doplňkové stavby jako letní kuchyň nebo privátní wellness. A aby byla díla dokonalá a dotažená do posledního detailu, upíná ateliér svoji pozornost také dalším směrem, a to do oblasti interiérového designu. Nechte se vést…

text: KAREŠ ARCH

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky