kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Druhý ročník Prague Art Week již 21. – 24. září

Druhý ročník Prague Art Week již 21. – 24. září

PAW
PAW
Prague Art Week opět představí to nejlepší z pražských galerií a muzeí umění. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 21. září společně s Grand Openingem Národní galerie Praha ve Veletržním paláci. Festival se v následujících dnech bude odehrávat ve více než třech desítkách vybraných pražských institucí a prostorech věnovaných umění.

Prague Art Week 23 již podruhé zahájí podzimní uměleckou sezonu dynamickým programem vernisáží, performancí, komentovaných prohlídek a doprovodných programů předních pražských muzeí a galerií současného umění, aukčních síní a dalších uměleckých institucí. Nové výstavy představí například Národní galerie Praha (NGP), přehlídky Fotograf Festival, SUMO Prague, aukční výstava vyvrcholí v Galerii Kodl a novou autorskou výstavu věnovanou koláži uvede Galerie Smečky. Dalším z vrcholů programu bude také výstava jedné z nejzajímavějších českých soukromých sbírek, která ožije netradiční formou v neobvyklém prostředí budovy bývalé banky v centru Prahy. Kromě tradičních eventů výtvarného umění se návštěvníci mohou těšit i na 6 nových uměleckých realizací, které budou odhaleny ve veřejném prostoru, literární performance, nebo promítání uměleckých filmů. Součástí týdne umění je bohatý program přednášek a debat v Superstudiu, který bude doplněn o VIP eventy a edukativní komentované prohlídky umožňující veřejnosti objevit rozmanitost pražské umělecké scény.

Největší společenská událost věnovaná umění

Festival bude zahájen ve čtvrtek 21. září v 19 hod. společně s Grand Openingem NGP. Slavnostní zahájení a celý program pro širokou veřejnost, včetně komentovaných prohlídek, doprovodných událostí a workshopů, budou přístupné zdarma.

Večernímu zahájení bude předcházet celodenní program v Superstudiu, kde mohou zájemci navštívit sled přednášek a diskuzí, a nahlédnout tak do zákulisí uměleckého provozu. Během jednoho dne Superstudio představí čtyři tematické bloky Art Reflection, Art Career, Art Service a Art Collecting. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s úspěšnými projekty profesionálů v umění, umělců a sběratelů z České republiky i ze zahraničí. Program konference bude částečně vyhrazen pro držitele PAW PASS a pro veřejnost bude přístupný po předchozí rezervaci vstupenky. 

„Věříme, že kultura hraje důležitou roli ve formování prostředí, ve kterém žijeme, a je strategickou investicí pro moderní společnost. V rámci festivalu PAW se snažíme nejen podporovat široký potenciál a vizibilitu výtvarného umění v Praze, ale i kultivovat prostředí, ve kterém umění vzniká. V loňském roce nesl doprovodný program název NET. Vytvořili jsme sítě spolupráce, ve kterých nyní plánujeme pěstovat nové, udržitelné a kolaborativní prostředí,“ vysvětluje ředitelka festivalu Lenka Bakešová a dodává: „Vsaďte na umění a plánujte s námi, zveme vás na festival a konferenci v Superstudiu s podtitulem PLAN_T.“

Událost PAW23 můžete sledovat na Facebooku Prague Art Week 23, pravidelné informace dostanete také při registraci newsletteru. Spojit se můžete na Instagramu a Linkedin Prague Art Week.

Foto: Karolína Matušková

Zahraniční spolupráce 

Prague Art Week si v loňském roce stanovil cíl po vzoru světových týdnů umění propojovat instituce z řad galerií, muzeí, výstavních síní, ale i sbírek umění a dalších umělecky zaměřených organizací, a posílit tak síť umění nejen na tuzemské scéně, ale nechat Prahu vyniknout i na umělecké mapě světa. 

Tento cíl platforma PRAGUE ART WEEK naplňuje skrze alianci  SPIDER NET, kterou iniciuje spolu s mezinárodními partnery Amsterdam Art Week, Berlin Art Week, London Mayfair Art Weekend, Barcelona Gallery Weekend, Stockholm Art Week a Vienna Art Week. Vizí platformy SPIDER NET je společnými silami přispět k mezinárodnímu uměleckému dialogu.

Rezervujte si již dnes datum Prague Art Week 23 21.–24. září.

Autor: PAW 2023

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky