kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Forest Views: Bydlení v srdci přírodního parku

Forest Views: Bydlení v srdci přírodního parku

Forest Views
Foto: Getberg
Realitní skupina GETBERG v minulém roce převzala nedokončený projekt v dolním Posázaví, jen dvacet minut od pražského Chodova. Projekt se 115 jednotkami leží v přírodním parku, který je známý nádhernou přírodou a přírodními rezervacemi. Celý projekt obklopuje rozsáhlý Hornopožárský les.

V malebné vesnici Babice-Dařbož měl být v roce 2005 vybudován projekt s rezidenčními domy. Bohužel tehdejší developer začal stavět bez stavebního povolení a nezískal kolaudaci na infrastrukturu. Přesto pozemky s domy prodával a následně projekt nedokončil. Nynější majitelé domů se snažili dokončit rozestavěné domy svépomocí, ale kolaudaci nezískali kvůli nedokončené infrastruktuře. Nyní rezidenti nemají již několik let vodu, kanalizaci, elektřinu ani příjezdové cesty. GETBERG nejenže celý rozestavěný projekt dostaví, ale také připojí k infrastruktuře stávající domy a poskytne nynějším rezidentům plnohodnotné bydlení, které jim bylo dříve slíbeno.

Forest Views
Foto: Getberg

Projekt si získal důvěru

Rezidenti ztratili důvěru v jakéhokoliv developera a z prvopočátku mezi nimi panovala značná nedůvěra i v tak velkého developera, jako je GETBERG. Společnost se však prezentuje jako developer nové generace a soustředí se i na vytváření přátelské komunity sousedů. To dodržela i v tomto případě a s rezidenty se sešla a pravidelně je informuje o průběhu celého projektu. Projekt si tak nakonec získal podporu místních. Od začátku GETBERG spolupracuje také s obcí, která dokončení projektu vítá.

Jak to vidí developer

Realitní skupina GETBERG patří k největším developerům, kteří se zaměřují na rezidenční projekty v okolí Prahy. Podle ředitele designu a developmentu společnosti GETBERG, Kamila Dunaje, jsou v každém projektu určitě překážky, které je nutné překonat, a ani areál v Dařboži není výjimkou.

Projekt se nachází v unikátní lokalitě, která leží přímo v přírodním parku, a přitom jen dvacet minut od pražského Chodova. Dokáže lidem nabídnout bydlení tam, kam ostatní jezdí na dovolenou, a současně jsou v dosahu hlavního města.  „Nejenže bydlíte obklopeni opravdu nádhernou přírodou a lesem, ale také máte jistotu, že přírodu okolo vás v budoucnu nikdo nezastaví jinou zástavbou, protože les je trvalá hodnota,“ říká architekt projektu Radek Vaňáč. Pokud si pořídíte bydlení právě v tomto projektu, máte jistotu, že okolní krajina bude vypadat stejně i v budoucnu.

Forest Views
Foto: Getberg

Více než jen příroda

Lokalita Babice-Dařbož není jedinečná pouze nádhernou krajinou v okolí, ale také ojedinělým sportovním vyžitím a produkcí místních farem a podnikatelů. Nedaleko se nachází mléčná farma s čerstvým mlékem, které si můžete koupit dokonce nonstop z automatu. Na dalších farmách pořídíte čerstvou zeleninu ještě od hlíny, a to všechno levněji než v obchodech. V místních cukrárnách ochutnáte domácí dorty, v pekárnách najdete to nejvoňavější pečivo a samozřejmě nechybí ani lokální řeznictví.

Více pohybu

V lokalitě je nespočet možností na turistiku nebo cyklistiku včetně známé cyklostezky Greenways. Na in-line bruslích si můžete zajezdit u blízké zříceniny, kde je asi šest kilometrů dlouhá stezka podél Sázavy. Vede na ni krásná cesta lesem. Ze stezky je nádherný výhled na řeku a celé okolí.

Sázava je také oblíbenou řekou pro vodáky, a tak si můžete v létě půjčit kánoi a užít si víkend na řece. Pro milovníky golfu je v okolí hned několik známých golfových hřišť. Lesní cestou se přímo z projektu dostanete ke stáji s koňmi včetně plání s dlouhým výběhem. Jen tři minuty pěšky od projektu se nachází velké moderní sportovní centrum s tělocvičnou a sálem pro pravidelné skupinové lekce, kde je i kavárna s venkovní zahrádkou.

Forest Views
Foto: Getberg

Autobus u nosu

Na hlavní silnici hned u projektu můžete nasednout na přímý autobus do Prahy. Autobusem se dostanete také během deseti minut do nedalekých měst, kde se nachází školky, školy, restaurace, lékaři i obchody. Všechno je dostupné jak autem, tak autobusem za pár minut. Ať už pojedete autem do Prahy ve všední den při ranní špičce, nebo v neděli, vždy si můžete vybrat z několika tras.

Místo pro rodiny

Cílem projektu je vytvořit nový urbanistický celek navržený na míru pro rodiny s dětmi a poskytnout jim ideální místo pro život mezi přátelskými sousedy. Tento projekt je promyšlený do posledního detailu s několika kritérii, která jsou v projektu hlavní prioritou. Jde o propojení s okolním lesem, maximální bezpečnost a podpora sousedských vztahů pomocí veřejných míst.

Zapojili se i experti

Přirozené splynutí projektu s krajinou s co nejmenším dopadem na okolní přírodu se stalo prioritou výstavby. Kvůli tomu se na projektu podíleli i krajináři a hydrologové, kteří pomohli projekt co nejvíce propojit s přírodou, ale také do projektu vložili prvky, které vytvoří lepší podmínky místní vegetaci. Do parku například navrhli suché poldry, které pomůžou vsakování dešťové vody, nebo také zajistili minimální přesouvání půdy kvůli výstavbě.

Maximální bezpečí

Architekti se při návrhu soustředili i na maximální bezpečnost v ulicích. Na začátku každé ulice je zvýšená dlažba, která jedoucí auta zpomaluje, a poskytuje tak lepší ochranu chodců. Všechny ulice jsou navrženy jako neprůjezdné, čímž se minimalizuje doprava v ulicích, a navíc se auta pohodlně otočí pomocí kruhového objezdu na konci ulice. Pro chodce jsou mezi domy pěší cesty, které jim poskytují bezpečný pohyb nejen skrz celý projekt, ale také naprosto bezpečnou cestu do parku nebo okolních lesů a přírody. Myšlenkou je poskytnout dětem volnější pohyb mimo domov a bezpečně je dostat na hřiště, do lesa nebo do parku.

Forest Views
Foto: Getberg

Přátelství mezi sousedy

Důležitou součástí je také budoucí život obyvatel a spojení dosavadní komunity s novými sousedy. V parku vzniknou dětské cyklostezky a hřiště, které budou sloužit pro budování komunity mezi dětmi. Dalším veřejným prostorem je centrální náměstí s občanskou vybaveností, kde celá komunita získá prostor pro utužení vztahů mezi sousedy. Náměstí poslouží ke společným akcím, farmářským trhům i jako centrální bod pro setkávání. Na náměstí developer plánuje vybudovat prostor pro kavárnu, obchod i školku, což poskytne obyvatelům vše potřebné přímo v projektu.

Unikátní dispozice

V tomto projektu je mimo domů 4+kk a 5+kk také unikátní dispozice, která je na trhu vzácná. Zahradu si nezaslouží pouze jednotky větší než 4+kk. Ve Forest Views se rozhodli dát zahradu i menším jednotkám 3+kk a nabídnout tím unikátní produkt, který je na trhu nedostupný. Zahájení stavby projektu začalo v březnu tohoto roku a kompletní výstavba celého projektu bude hotová v roce 2025.

Více o projektu Forest Views se dozvíte zde.

Autor: Getberg

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky